V Olomouci natáčí Miroslav Krobot film Šnajdr s Ivou Janžurovou

foto Ilustrační foto - Filmový režisér a herec Miroslav Krobot.

Olomouc - Režisér Miroslav Krobot začal v Olomouci natáčet svůj třetí film. Nese název Šnajdr a v hlavních rolích se objeví herec Dejvického divadla Pavel Šimčík a Iva Janžurová, která v květnu oslavila osmdesátiny. Olomouc je hlavním dějištěm filmu, štáb se zabydlí mimo jiné v S-klubu, informovala dnes ČTK v tiskové zprávě Silvie Marková. Na filmu s Krobotem již tradičně spolupracuje jako scenárista olomoucký psycholog Lubomír Smékal.

Tvůrčí duo má už za sebou dva filmy, snímek Díra u Hanušovic (2014) a o tři roky později film Kvarteto, který se rovněž natáčel v Olomouci. "Máme z té spolupráce docela radost, máme každý i svou roli, ve kterých si navzájem vyhovujeme. Měli jsme chuť napsat něco dalšího," řekl dnes ČTK Smékal.

První klapka filmu s názvem Šnajdr padla minulý týden v pátek v Praze. Natáčení komedie plné vtipných situací i nečekaných zvratů se pak přesunulo do Olomouce. Štáb se tam přemístil vlakem a pracoval i při samotné cestě. Olomouc je hlavním dějištěm filmu, štáb se zde zabydlí na několik týdnů. Natáčet se bude například v S-klubu. Jeho scéna bude ve snímku patřit divadelnímu představení, které se zde snaží nastudovat svérázný pražský herec a debutující režisér Pavel Šnajdr v podání Šimčíka společně se svou babičkou ztvárněnou Janžurovou.

V dalších rolích se představí například Klára Melíšková nebo Jakub Žáček. Za kamerou stojí držitel čtyř Český lvů Martin Štrba. "Film chápeme jako poctu tvořivosti a hravosti, s nadsázkou řečeno jako poctu životní filozofii, která chápe i neúspěch a prohru jako inspiraci. Takový postoj představuje ve filmu postava babičky. Její zásluhou je Šnajdr na konci příběhu schopen přehlédnout svůj příběh s úsměvem a sebeironií," uvedl v tiskové zprávě režisér a scenárista Miroslav Krobot. Natáčení skončí v druhé polovině srpna. Premiéra filmu je plánována na jaro 2022.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

26°C

Dnes je úterý 27. července 2021

Očekáváme v 9:00 22°C

Celá předpověď