Olomoucké výstaviště po několika letech zdražilo vstupné na Floru

foto Podzimní etapa výstavy Flora Olomouc - Hortikomplex představila výpěstky českých a moravských zemědělců, 29. září, Olomouc. Hlavní expozice v pavilonu A připomíná letošní 200. výročí narození Gregora J. Mendela, zakladatele genetiky. Výstava pokračuje do 2. října.

Olomouc - Olomoucké Výstaviště Flora kvůli rostoucím nákladům na provoz areálu a pořádání výstav po několika letech zdražilo vstupné na přehlídky květin, ovoce a zeleniny Flora Olomouc, které každoročně navštíví desítky tisíc lidí. Cena jedné vstupenky zakoupené na místě vzrostla o deset korun na 170 korun, podražilo i rodinné vstupné či vstupenky zakoupené prostřednictvím internetu. ČTK informaci získala z ceníku Výstaviště Flora, v jehož areálu dnes začala podzimní výstava ovoce a zeleniny Flora Olomouc-Hortikomplex.

Fotogalerie

Cena základní vstupenky na výstavy Flora zakoupené on-line vzrostla ze 140 korun na 167 korun. Rodinné vstupné pro dvě dospělé osoby a nejvýše tři děti na místě podražilo na 400 korun z 320 korun. Při on-line nákupu rodina letos zaplatí 390 korun, loni to bylo 280 korun. Nezvýšilo se vstupné pro děti, které za vstup na podzimní Floru zaplatí 70 korun. Na původní výši 110 korun zůstaly také vstupenky pro seniory a studenty, jde o vstupenky zakoupené u vchodu do areálu. Při nákupu on-line ale jejich cena vzrostla z 90 korun na 106 korun.

Mluvčí Výstaviště Flora Michal Poláček dnes ČTK řekl, že zvýšením cen vstupného společnost reaguje na vysokou inflaci. "Všeobecné prudké zdražování se negativně projevilo i u stavebního a floristického materiálu, jenž je pro výstavy Flora Olomouc nezbytný. V zájmu zachování kvality a dalšího rozvoje podzimní výstavy Flora Olomouc – Hortikomplex jsme tak museli cenu vstupného mírně upravit," uvedl Poláček, podle kterého je i přesto o podzimní výstavu velký zájem. "Věříme, že si k nám naši návštěvníci opět najdou cestu. Program je skutečně bohatý a návštěvníci budou spokojeni," dodal.

Podzimní Flora byla v Olomouci zahájena dnes a potrvá do neděle. Její součástí jsou zahradnické trhy, festival gastronomie a nápojů Olima i mezinárodní včelařská výstava Hanácká včela. Letošní podzimní Flora připomíná 200. výročí narození Gregora Mendela, který objevil základní principy dědičnosti. Hlavní expozice v pavilonu A ponese název Plody otce genetiky.

Loni podzimní etapu výstavy ovoce a zeleniny Flora Olomouc-Hortikomplex navštívilo asi 20.000 lidí, což byl v meziročním srovnání více než dvojnásobný počet. Návštěvnost podzimní Flory v roce 2020 totiž výrazně poznamenala sílící pandemie koronaviru a na výstavu se tehdy přišlo podívat jen 9000 lidí. Počet návštěvníků loňské podzimní Flory byl srovnatelný s dobou před pandemií.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je středa 7. června 2023

Očekáváme v 9:00 19°C

Celá předpověď