V obavě z přetížení sítě Facebook v Evropě zpomalí streaming

foto Facebook, komunikace na sociální síti - ilustrační foto.

Brusel - Společnost Facebook během koronavirové krize v Evropě dočasně sníží rychlost streamingu videí na svých platformách a rovněž na sociální síti Instagram. Mluvčí firmy to dnes oznámil v Bruselu. Facebook chce tímto krokem předejít přetížení sítě, které by mohlo být vyvoláno vyšším využíváním internetu při práci milionů lidí z domova.

"S našimi partnery pracujeme na tom, abychom zvládli jakékoli problémy s propustností sítě během období, kdy zaznamenáváme zvýšený provoz. Chceme lidem zajistit, že budou přes Facebook a jeho aplikace a služby spojeni," uvedl mluvčí.

Podobně jako Facebook se už dříve zachoval například provozovatel placené internetové televize Netflix, který sníží rychlost a kvalitu přenosu videí v zájmu zachování hladkého fungování internetu.

Facebook se počátkem měsíce připojil k technologickým společnostem, které oznámily, že chtějí pomoci omezit ekonomické škody způsobené koronavirem. Poskytne 100 milionů dolarů (2,5 miliardy Kč) v podobě hotovostních grantů a úvěrových kreditů pro 30.000 malých podniků ve více než 30 zemích.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je neděle 7. června 2020

Očekáváme v 15:00 21°C

Celá předpověď