V Nymburku hořela budova bývalé výtopny, provoz na železnici stál

foto V Nymburku 14. dubna 2021 hoří budova bývalé výtopny.

Nymburk - V Nymburku večer hořela budova bývalé výtopny, provoz na železnici byl zhruba dvě hodiny zastavený. Hasiči vyhlásili druhý poplachový stupeň ze čtyř možných. Nikdo není zraněný. Požár dostali hasiči pod kontrolu ve 21:00 řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasiči na místo vyjížděli kolem 20:00, oheň zasáhl celou budovu. Na místě zasahovali desítky hasičů, poté, co oheň dostali pod kontrolu, jejich počet postupně klesl. Objekt o rozměru 30 krát 15 metrů podle předběžných informací slouží jako sklad.

Hasiči ochlazovali i okolní budovy, aby zabránili rozšíření ohně. V objektu nebyl žádný člověk. Lidé by z preventivních důvodů neměli v okolí větrat, ale do ovzduší neunikly podle Gabriela žádné nebezpečné látky.

Kvůli vysokým teplotám poblíž železniční troleje Správa železnic kontrolovala, zda nebylo poškozeno trakční vedení. Podle webu Českých drah byl provoz zastavený v úseku Nymburk hlavní nádraží - Nymburk město do 22:10. Rychlíky byly do té doby vedené odklonem, regionální dopravu zajistila náhradní autobusová doprava.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je čtvrtek 6. května 2021

Očekáváme v 11:00 10°C

Celá předpověď