V nové hale O2 universum vystoupí jako první Kabát

foto Ilustrační foto - Závěrečný koncert letošního turné skupiny Kabát, 28. listopadu v Praze. Zprava zpěvák Josef Vojtek, kytarista Tomáš Krulich a bubeník Radek Hurčík.

Praha - Nejpopulárnější tuzemská kapela Kabát vystoupí 26. září jako první interpret v nové multifunkční hale O2 universum v Praze. Další akcí v komplexu navazujícím z jižní strany na O2 arenu bude 13. listopadu koncert Pražské filharmonie, která zahraje Beethovenu 9. symfonii. Prvním potvrzeným mezinárodním kongresem je 17. světový kongres anesteziologů WFSA od 5. do 9. září 2020. ČTK o tom za provozovatele O2 areny a O2 universa společnost Bestsport informovala Eva Hromádková.

Skupina Kabát je úzce spojena i s velkou halou. O2 arenu zaplnili Kabáti zatím celkem třikrát a od svého posledního vystoupení v roce 2017 drží návštěvnický rekord 20.083 diváků. Výtěžek z prodeje vstupenek na koncert 26. září bude věnován nadaci Dejte dětem šanci, která pomáhá dětem a mladým lidem osamostatnit se a začlenit se do společnosti po opuštění dětského domova.

"V naší republice se bohužel neustále dovídáme, na jak nesmyslné projekty, a jak pohrdání hodné subjekty a osoby čerpají státní peníze, případně evropské dotace. Díky tomu vzniklo plno spolků a nadací, které v mnoha ohledech suplují nečinnost, nebo nedostatečnou činnost státu. Je otázkou, jestli se s tím dá do budoucna vůbec něco dělat. Alarmující je, že ti, kteří pomoc potřebují, tak aby se jí dočkali, musí být v hojném počtu, a ideálně ve věku, kdy již mohou volit. Případně pomoc přijde, dá-li se jejich téma použít jako volební program. Nadace Dejme dětem šanci patří mezi ty, kde s nadšením a hmatatelnými výsledky dnes a denně pomáhají tam, kde to evidentně pro stát není atraktivní. Nadaci známe již delší čas, a teď se konečně naskytla možnost otevřeně tuto nadaci podpořit," prohlásila kapela Kabát.

Skupina Kabát tento rok slaví 30 let činnosti ve stejné sestavě. Výročí připomene sérií pěti koncertů pod názvem Po čertech velké turné. Velké koncerty zahájila 1. června na fotbalovém stadionu v Brně a zakončí 14. září v plzeňském Amfiteátru Lochotín. Kabát hraje v sestavě Josef Vojtek (zpěv), Ota Váňa (kytara), Radek Hurčík (bicí), Milan Špalek (baskytara a texty) a Tomáš Krulich (kytara). První album Má ji motorovou kapela vydala v roce 1991.

Multifunkční a kongresové centrum O2 universum, které je napojené na pražskou O2 arenu, se otevře v září. Halu vlastní a provozuje společnost Bestsport, která je členem skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera. Náklady na výstavbu centra napojeného na O2 arenu jsou 1,2 miliardy korun a na místě hrubé stavby původně plánované "malé arény" ho od října 2017 staví firmy Metrostav a Syner. Hrubá stavba, která byla původně určena pro malou arenu s hokejovou tréninkovou plochou, byla v roce 2004 zakonzervována.

Nový komplex, který navazuje na O2 arenu, má rozlohu téměř 50.000 metrů čtverečních ve čtyřech podlažích. Po dostavbě bude mít až 21 sálů různých velikostí s kapacitou 10.000 návštěvníků. Největší sál s kapacitou 4500 lidí bude využíván i pro pořádání středně velkých koncertů a sportovních utkání. Tribuny budou zatahovací a výška sálu 12,5 metru umožní pořádat například tenisové, basketbalové, florbalové nebo volejbalové zápasy.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je pondělí 24. června 2019

Očekáváme v 23:00 22°C

Celá předpověď