V Norimberku byly pobodány tři ženy, útočník není znám

foto Německá policie, polijecní vůz, zásah - ilustrační foto

Berlín - V Norimberku byly v noci na dnešek pobodány tři ženy, jejich zranění jsou vážná. Německá policie po útočníkovi pátrá. Místní policejní šéf Roman Fertinger na tiskové konferenci řekl, že nic zatím nenasvědčuje tomu, že by incidenty byly teroristickým činem.

Útoky se odehrály v norimberské čtvrti St. Johannis. Jako první byla asi v 19:20 SEČ napadena 56letá žena, která se v kritickém stavu musela ihned podrobit operaci. Krátce před 23:00 SEČ útočník pobodal 26letou ženu a později ještě 34letou ženu. Také ony byly operovány. Žádná ze tří zraněných již není v ohrožení života.

Policie si původně nebyla jistá, zda spolu všechny tři útoky souvisejí, na tiskové konferenci ale uvedla, že za nimi stál jeden pachatel. Útočník ženy napadl nečekaně a před činem se je nepokoušel oslovit. Motiv vyšetřovatelé neznají.

Útočník je stále na útěku, pátrají po něm desítky policistů. Policie uvedla, že je mu asi 25 až 30 let, je 180 centimetrů vysoký, má blonďaté či světlé vlasy a světlou pleť. Úřady v Norimberku kvůli bezpečnosti obyvatel vyslaly do ulic více hlídek a zároveň varovaly veřejnost, aby se případnému střetu s násilníkem vyvarovala.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je čtvrtek 14. listopadu 2019

Očekáváme v 5:00 0°C

Celá předpověď