Hokejová reprezentace se sešla bez sedmi hráčů, o účasti sparťanů se jedná

foto Zleva Milan Gulaš, Michael Frolík a Jan Kovář na tréninku české hokejové reprezentace před turnajem Channel One Cup, který je součástí Euro Hockey Tour, 13. prosince 2021 v Praze.

Praha - Pouze s osmnácti z pětadvaceti nominovaných hráčů začala přípravu na Channel One Cup v Praze a Moskvě česká hokejová reprezentace. Centr David Krejčí z Olomouce dostal dnes ještě volno, k týmu se teprve připojí po cestě ze svých klubů obránci Lukáš Klok z Nižněkamsku, Libor Šulák z Vladivostoku a dodatečně povolaný Filip Pyrochta z Lappeenranty i útočník Michael Špaček z Frölundy, kterého čeká ještě v úterý zápas Ligy mistrů proti Leksandu. O účasti útočníků Michala Řepíka a Vladimíra Sobotky se po stížnosti Sparty na jejich plánované nasazení na všechna tři utkání jedná.

"Čekáme na vyjádření Sparty ohledně Řepíka se Sobotkou, jestli se k týmu připojí nebo ne. Dneska to určitě nebude, večer bychom měli vědět víc," řekl trenér Filip Pešán v on-li rozhovoru během dnešního srazu.

Spartu čeká v úterý ve švédském Ängelholmu odveta čtvrtfinále Ligy mistrů proti Rögle a na konci prosince se představí na Spenglerově poháru v Davosu. V pátek den po nominaci si pražský klub v prohlášení postěžoval, že trenér Pešán ani manažer reprezentace Petr Nedvěd nevyslyšeli žádost o uvolnění klíčových hráčů Sparty alespoň z prvního utkání reprezentace hraného v Praze. Pešán čeká, jak se situace vyvine.

"Jediné, co vím, že Petr Nedvěd komunikoval se Spartou před tím článkem o hráčích a byl velmi nemile překvapen. Podle jeho slov není pravdivý, protože se Spartou komunikoval," prohlásil kouč.

V nominaci už musel udělat dvě změny. Obránce Davida Skleničku z Jokeritu Helsinky a útočníka Jiřího Smejkala z Pelicans Lahti nahradili Pyrochta a Michal Kovařčík z Třince. "Smejkal je přímo covid pozitivní, co jsem slyšel, jestli se o tom vůbec takhle může mluvit," uvedl Pešán. Další zástupce Lahti útočník Lukáš Jašek v kádru nechybí.

Jokerit působící v KHL je v karanténě po pozitivním testu čtveřice hráčů. "Vím, že covid řádí ve finských týmech a celý tým je pak uvržen do karantény, takže například hráči Jokeritu Helsinky nebyli uvolněni na Channel One Cup," řekl Pešán.

Pouze čtvrteční domácí zápas v O2 areně s Finskem sehraje Krejčí, s kterým Pešán počítá pro únorové olympijské hry v Pekingu. "Mám v plánu ke Krejčímu sparťanské hráče Sobotku s Řepíkem, pokud se v týmu objeví. Místo Davida Krejčího po příletu z Frölundy zaujme Michael Špaček," nastínil Pešán své představy i směrem k duelům v Moskvě, kde se reprezentace utká v sobotu s Ruskem a v neděli se Švédskem.

Před olympijskou nominací chce také v generálce otestovat zkušené útočníky Milana Gulaše z Českých Budějovic a Michaela Frolíka z Lausanne. "Měli by být s Honzou Kovářem na křídlech a počítám, že budou hrát všechna tři utkání. Taková je naše domluva i rozhodnutí Petra Nedvěda, tak se toho budu držet," prohlásil Pešán.

Klíčové pro šance hráčů z Evropy na účast v Pekingu bude konečné rozhodnutí NHL, jestli tam hráče pustí. "Myslím, že v situaci, kdy NHL uvolní hráče, tak šance se dostat z Evropy na olympiádu v útoku bude velmi malá. Přesto nejen že nechceme tu situaci podcenit, ale hlavně nevíme, jak se NHL rozhodne, proto ta sestava na tento turnaj," prohlásil Pešán.

Krejčí by měl patřit k tahounům v jakémkoliv případě. "Celá ta situace se může měnit a podle toho bude i rozdělení rolí v týmu, ale u něj máme v plánu, že by měl být top šest a nabízí se oprášit spolupráci s Davidem Pastrňákem," dodal kouč na adresu někdejších spoluhráčů z Bostonu.

Nominace českých hokejistů na turnaj Channel One Cup v Praze a Moskvě (15.-19. prosince):

Brankáři: Marek Mazanec (Třinec; 2 zápasy), Šimon Hrubec (Omsk/KHL; 18), Roman Will (Čeljabinsk/KHL; 14),

obránci: David Musil (Třinec; 44 zápasů/0 branek), Jakub Jeřábek (Spartak Moskva/KHL; 60/5), Lukáš Klok (Nižněkamsk/KHL; 32/4), Jakub Krejčík (Dinamo Minsk/KHL; 101/4), Filip Pyrochta (SaiPa Lappeenranta; 19/0), Jan Ščotka (Jyväskylä/Fin.; 9/0), Libor Šulák (Vladivostok/KHL; 40/5), Petr Zámorský (Örebro/Švéd.; 64/2),

útočníci: Matěj Blümel (19/6), Adam Musil (oba Pardubice; 18/2), Michal Kovařčík (2/0), Andrej Nestrašil (oba Třinec; 35/6), Michal Řepík (86/27), Vladimír Sobotka (oba Sparta; 41/9), Jakub Flek (Karlovy Vary; 25/6), Milan Gulaš (České Budějovice; 54/5), David Krejčí (Olomouc; 34/7), Lukáš Jašek (Pelicans Lahti/Fin.; 6/1), Michael Frolík (Lausanne/Švýc.; 49/12), Tomáš Hyka (Čeljabinsk/KHL; 26/6), Jan Kovář (Zug/Švýc.; 139/33), Lukáš Sedlák (Čeljabinsk/KHL; 9/5), Michael Špaček (Frölunda/Švéd.; 20/2).

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je úterý 17. května 2022

Očekáváme v 21:00 13°C

Celá předpověď