V NHL by se po restartu mohlo hrát předkolo play off

foto Logo hokejové NHL - ilustrační fozo.

New York - NHL zvažuje možnost dohrát sezonu přerušenou kvůli pandemii koronaviru systémem play off s 24 týmy místo dosavadních šestnácti. Podle zámořských médií by mohl začít o této variantě jednat výkonný výbor hráčské asociace NHLPA už dnes.

NHL se kvůli hrozbě šíření covidu-19 zastavila 12. března v situaci, kdy klubům zbývalo absolvovat 11 až 14 zápasů v základní části. Ta by se už podle uvažovaného návrhu nedohrávala a šlo by se rovnou do play off na základě aktuálního bodového průměru.

Volno by měly na úvod nejlepší čtyři týmy z každé konference a zbylých šestnáct mužstev by absolvovalo předkolo na tři vítězné zápasy. Nejlepší čtyři týmy Východu (Boston, Tampa, Washington, Philadelphia) a Západu (St. Louis, Colorado, Vegas, Dallas) by mezitím hrály turnaj s třemi duely pro každý klub, aby se udržely v zápasovém rytmu.

Zbývající série by se už hrály jako tradičně na čtyři vítězství. Sezona by se měla dokončit bez diváků a podle ESPN pouze ve dvou městech. Komisionář NHL Gary Bettman v pondělí uvedl, že liga aktuálně prověřuje osm či devět míst, jež přicházejí v úvahu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 25. května 2020

Očekáváme v 21:00 11°C

Celá předpověď