V Německu se elektromobilům rekordně daří

foto PR - Tesla Model 3

Už přes hranici sto tisíc kusů se během 30 listopadových dnů dokázaly dostat prodeje osobních elektromobilů na německém trhu. „Čistých“ elektromobilů a vozů s pohonem plug-in hybrid se v tomto měsíci zaregistrovalo do provozu přesně 102 561 kusů. Jedná se o padesátiprocentní meziroční navýšení. Tržní podíl navíc při rostoucím trhu dosáhl téměř na 40 procent (přesně 39,4). Ani ten nikdy v této zemi dosud nebyl vyšší. Převahu v obou kategoriích elektrických vozidel mají ty s výhradně bateriovým pohonem. Poměr byl 68 tisíc ku 44 tisícům.

Nejúspěšnější značkou v kategorii bateriových elektromobilů byla i v listopadu Tesla, ale při započítání výsledků plug-in hybridů již první pozice náleží domácímu Volkswagenu. Za těmito dvěma značkami následují německé prémiové značky v pořadí Mercedes-Benz, Audi a BMW. V tomto listopadovém žebříčku byla značka Škoda-Auto na 14. místě.

Pokud jde o souhrnné výsledky značek za prvních jedenáct měsíců letošního roku, tak zde již je  první s více než 72 tisíci zaregistrovaných elektromobilů Volkswagen. Na stupních vítězů se nacházejí ještě Mercedes-Benz a BMW. Tesla je čtvrtá.

Z hlediska letošní oblíbenosti jednotlivých modelů vedou Tesly X a 3, následují Fiat 500e, Volkswagen ID.4 společně s ID.5, pak Volkswagen ID.3 a dva modely Hyundai. Lepší než Ioniq 5 je zatím v České republice produkovaná Kona Electric. Mladoboleslavský Enyaq uzavírá první desítku.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

27°C

Dnes je pátek 29. září 2023

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď