V Německu obžalovali po smrti Němce v Köthenu dva Afghánce

foto Pietní místo v německém městě Köthen v Sasku-Anhaltsku, kde zemřel 22letý Němec.

Berlín - Německé státní zastupitelství v souvislosti se zářijovou smrtí 22letého Němce ve východoněmeckém městě Köthen obžalovalo dva Afghánce. Viní je z ublížení na zdraví s následkem smrti, informovala agentura DPA. Mladíkova smrt ve zjitřené atmosféře po vraždě jiného Němce v Chemnitzu (Saské Kamenici) vyvolala na východě Německa demonstrace.

Obžalovanými jsou dva afghánští občané ve věku 17 a 18 let, sdělilo dnes státní zastupitelství v Dessau-Rosslau.

Dvojice Afghánců se 10. září v noci střetla v Köthenu s 22letým Němcem, který se snažil urovnat jejich spor. Mladík ale od narození trpěl srdeční vadou a při potyčce zemřel na infarkt. Hlavním úkolem vyšetřovatelů bylo zjistit, zda k infarktu bitka nějak přispěla.

Krátce po smrti mladého Němce se v některých médiích i na sociálních sítích objevily spekulace, že zemřel na následky ran a kopanců, které mu Afghánci uštědřili. To ale pitva vyvrátila.

Případ vyvolal několik demonstrací v době napětí v saském městě Chemnitz, které vzbudila vražda 35letého Němce. Protestovalo se nejen v Köthenu, ale i v nedalekém Halle, kde účastníci jedné z demonstrací hajlovali a napadali policisty.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je úterý 20. srpna 2019

Očekáváme v 21:00 19°C

Celá předpověď