V Německu hlásí nejvyšší přírůstek zemřelých od začátku pandemie

foto Ilustrační foto - Pracovníci jednotky intenzivní péče v Německu převážejí pacienta s covidem-19.

Berlín - V Německu ve středu zemřelo dalších 1244 lidí nakažených koronovirem, což je nejvyšší denní bilance od začátku pandemie. Celkem podle statistik Institutu Roberta Kocha (RKI) s covidem-19 zemřelo 43.881 lidí. Nákaza koronavirem se ve středu v Německu, které má 83 milionů obyvatel, potvrdila u 25.164 lidí. Šéf RKI Lothar Wieler dnes Němce ujistil, že do konce tohoto roku bude pandemie pod kontrolou.

Doposud nejvíce zemřelých v souvislosti s nákazou zaznamenali minulý čtvrtek, kdy jich bylo 1188. Rekord v počtu nových nákaz je 33.777 z 18. prosince, z toho ale 3500 byly případy nahlášené se zpožděním. Celkem Německo eviduje skoro 1,98 milionu infikovaných. RKI odhaduje, že asi 1,6 milionu lidí se už z nákazy uzdravilo.

Kvůli zhoršené epidemické situaci německá kancléřka Angela Merkelová minulý týden po jednání s premiéry spolkových zemí mimo jiné oznámila prodloužení karanténních omezení nejméně do 31. ledna a omezení volného pohybu osob na maximální vzdálenost 15 kilometrů od domova pro okresy a města, kde počet nových případů nákazy přesáhne 200 na 100.000 obyvatel za sedm dní.

Ministr zdravotnictví Jens Spahn ve středu řekl, že nelze očekávat zrušení všech opatření na začátku února. Podle něj bude nutné vydržet s restrikcemi ještě "dva, tři měsíce", než začne působit efekt očkování.

Šéf RKI Lothar Wieler dnes řekl, že pandemie covidu-19 bude pod kontrolou do konce letošního roku. Nyní je podle něj ale situace ještě vážná a to i kvůli novým mutacím, anglické a jihoafrické, jež se v Německu objevily u lidí, kteří přicestovali ze zahraničí. "Kdo nemusí, neměl by nyní cestovat do ciziny," vyzval Wieler v souvislosti s mutacemi Němce.

Na pokraji kapacit jsou podle šéfa RKI nyní nemocnice v deseti ze šestnácti německých spolkových zemí. Pacienti s covidem-19 podle něj zabírají už 85 procent lůžek na jednotkách intenzivní péče.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je neděle 24. ledna 2021

Očekáváme v 21:00 0°C

Celá předpověď