V Moravskoslezském kraji se nakazilo koronavirem dalších 56 lidí

foto Ilustrační foto - Cestující v tramvaji v Ostravě na snímku ze 17. července 2020, kdy začala v celém Moravskoslezském kraji kvůli přibývání případů nákazy koronavirem platit povinnost roušek v hromadné dopravě a vnitřních prostorách.

Ostrava - V Moravskoslezském kraji přibylo v pátek 56 lidí nakažených koronavirem. Nejhorší situace je stále na Frýdecko-Místecku, odkud je většina nových případů. Celkem v regionu od počátku pandemie onemocnělo 4838 lidí. Vyplývá to z grafů chytré karantény, tedy Centrálního řídícího týmu Covid-19 (CŘT), které dnes zveřejnil hejtman Ivo Vondrák (ANO).

"Bohužel, stále doznívají nálezy lokálních ohnisek v okrese Frýdek-Místek - 40 nových případů. Ostatní okresy jsou víceméně v klidu," uvedl Vondrák. Podle něj se data o nemocných na národní úrovni opět upravovala. V regionu by tak aktuálně mělo být 1282 nemocných, 3472 lidí se z nemoci vyléčilo a 84 jich v souvislosti s covidem-19 zemřelo. Hospitalizováno je 51 lidí.

Data a údaje o nemocných se dlouhodobě z různých zdrojů liší, důvodem jsou odlišné způsoby zpracování údajů. Například Krajská hygienická stanice Ostrava eviduje k pátku 4442 pozitivně testovaných, o víkendu hygienici data neaktualizují. Údaje o nemocných hygienici vykazují, až když s nimi ukončili epidemiologické šetření. Statistika ministerstva zdravotnictví v regionu k dnešku udává 4850 nemocných od počátku pandemie.

V kraji platí zvýšená protiepidemická opatření jako povinnost roušek v budovách i hromadné dopravě. Výjimkou je okres Bruntál, kde uvnitř lidé roušky mít nemusí, nasadit si je musí jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Restaurace a bary smí fungovat pouze do půlnoci, opět s výjimkou Bruntálska. Mírného uvolnění se v pátek dočkali sportovci, kteří mohou sundat roušku na hromadných akcích i ve vnitřních prostorech. Upravil se i provoz koupališť, hygienici zrušili maximální počet 500 návštěvníků a nově se počet lidí na koupališti bude odvíjet od jeho velikosti. Na každého návštěvníka musí být prostor deset metrů čtverečních.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

1°C

Dnes je čtvrtek 3. prosince 2020

Očekáváme v 21:00 -3°C

Celá předpověď