V Moravskoslezském kraji přestala platit smogová situace

foto Pohled na Ostravu zahalenou ve smogu - ilustrační foto.

Ostrava - Rozptylové podmínky v Moravskoslezském kraji se zlepšily. Meteorologové tak dnes zrušili smogovou situaci, která v části kraje začala platit z neděle na pondělí a byla vyhlášena pro oblast Karvinska, Ostravska a Frýdecko-Místecka. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

"Rozptylové podmínky budou nadále dobré. Průměrné čtyřiadvacetihodinové koncentrace prašného aerosolu se budou pohybovat zpočátku většinou kolem nebo místy nad hodnotou stanoveného imisního limitu 50 mikrogramů na metr krychlový, postupně již budou pod tímto limitem," uvedli dnes v poledne meteorologové.

V poledne se průměrné denní koncentrace polétavého prachu v ovzduší pohybovaly v regionu rozmezí od 18 do 97 mikrogramů na metr krychlový. Podle aktuálních dat tříhodinového průměru byla okolo 13:00 nejhorší situace v Ostravě-Radvanicích, kde bylo naměřeno 41,3 mikrogramu na metr krychlový. Na většině míst kraje už meteorologové aktuální situaci hodnotili jako dobrou nebo velmi dobrou.

Kvalitu ovzduší v regionu ovlivňuje několik faktorů. Kromě geografické polohy a povětrnostních podmínek hraje velkou roli hromadění zplodin z průmyslových zdrojů, lokálních topenišť, z dopravy a velkou měrou hlavně v zimních měsících přenos emisí z Polska.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je středa 6. července 2022

Očekáváme v 21:00 16°C

Celá předpověď