V Mníšku pod Brdy hořela restaurace, škoda 1,5 milionu korun

foto Zasahující hasiči - ilustrační foto.

Mníšek pod Brdy (u Prahy) - V Mníšku pod Brdy u Prahy dnes hořela restaurace s penzionem poblíž železniční stanice. Požár vypukl před 16:00, uhasit plameny se hasičům povedlo po 19:00. Všechny osoby se podařilo včas evakuovat, hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu. Hasilo se i z výškové techniky a zevnitř budovy, podle průzkumu hasičů oheň zasáhl celou střechu dvoupatrové budovy, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Požár způsobil škodu předběžně za 1,5 milionu korun.

Vyšetřovatel s pomocí expertů z Technického ústavu požární ochrany Praha určil jako příčinu ohně technickou závadu na elektroinstalaci. "Včasným zásahem a nasazením potřebného počtu sil a prostředků hasiči uchránili majetek v částce 15 milionů korun," uvedl mluvčí.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z Příbrami a Řevnic, vypomáhali jim dobrovolní hasiči z Mníšku pod Brdy, Stříbrné Lhoty a Jíloviště. Povolány byly také posily z Prahy ze stanice Radotín. "Celkem se k požáru sjelo osm cisteren a tři kusy výškové techniky," podotkl Holomčík.

Vodu hasiči dováželi kyvadlově od hydrantu v Mníšku. Po 19:00 z místa odjely všechny jednotky a zůstali jen dobrovolní hasiči z Mníšku, kteří po závěrečné kontrole ve 21:00 předali objekt majiteli.

Hasiči rozeznávají čtyři poplachové stupně, nejzávažnější je čtvrtý, který bývá vyhlašován jen při mimořádných situacích.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

4°C

Dnes je pondělí 19. listopadu 2018

Očekáváme v 17:00 1°C

Celá předpověď