V Milovicích dnes začíná festival Votvírák, zahraje také Kryštof

foto Ilustrační foto - V Milovicích na Nymbursku 17. června pokračoval multižánrový hudební festival Votvírák.

Milovice (Nymbursko) - Na letišti Boží Dar v Milovicích na Nymbursku začal dnes vystoupením mladoboleslavské punkrockové kapely Wotazník 13. ročník multižánrového hudebního festivalu Votvírák. Na akci zaměřenou převážně na rock, pop a hip hop v provedení českých a slovenských interpretů dorazily první stovky lidí, další neustále přibývají. Pořadatelé očekávají návštěvu několika desítek tisíc lidí. Festival, který provází rozsáhlá bezpečnostní opatření, skončí v neděli v ranních hodinách. Na čtyřech pódiích se vystřídá několik desítek účinkujících.

Jedním z lákadel úvodního dne festivalu bude večerní vystoupení skupiny Kryštof. "Po mnohaleté odmlce se na jedno léto vracíme do festivalového prostředí! A přivezeme vám kousek strahovské show, která na rozdíl od táborákového prostředí KryštofKempů nabídne náš koncert na velkých pódiích s masivním ozvučením, speciálně upravenou světelnou scénou podpořenou animacemi na led obrazovkách a dalšími efekty," slibuje na svém webu kapela.

Dnešní program mimo jiné nabídne Davida Stypku a skupiny Mirai, Wohnout, Vypsaná fixa, Rybičky 48 nebo Dymytry. Ze Slovenska dorazí Iné Kafe a Horkýže Slíže. Nebude chybět ani rapová scéna, na které dnes na střeše pojízdné Red Bull Stage vystoupí Cobra, Jumbo, P-Jay nebo Czech Mike.

O festival bývá velký zájem. Před čtyřmi lety vyvolal nápor fanoušků problémy, když už první den zcela zaplnili parkovací místa a stanové městečko. Pořadatelé tehdy žádali fanoušky, kteří neměli koupenou vstupenku, aby na festival nejezdili.

"Apelujeme na návštěvníky, aby na akci přijížděli s dostatečným časovým předstihem, aby se tak vyhnuli kolonám těsně před zahájením festivalu. Při odjezdu mohou řidiči počítat s kontrolou zaměřenou na požití alkoholu a omamných látek. Tímto zdůrazňujeme, že v České republice je nulová tolerance alkoholu v krvi. Pro účastníky je přímo v areálu připraven stánek, kde si mohou ověřit hodnotu alkoholu v dechu, než za volant usednou," uvedla mluvčí nymburské policie Petra Potočná. Dodala, že do akce bude za celý víkend nasazeno několik desítek policistů, vrtulník i policisté na koních. Policisté budou k eliminaci trestné činnosti využívat také městský kamerový systém a kamery ze svých vozidel. V areálu i mimo něj budou hlídkovat policisté v uniformách, ale i v civilu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je neděle 18. srpna 2019

Očekáváme v 1:00 22°C

Celá předpověď