V Marylandu letoun uvázl v elektrickém vedení, 120.000 lidí se octlo bez proudu

foto Malé letadlo narazilo v neděli večer v americkém státu Maryland do elektrického vedení, které bylo pod napětím. Kvůli této nehodě, při níž letadlo uvázlo v drátech, se bez dodávek proudu octlo asi 120.000 lidí. Snímek je 28. listopadu 2022.

Washington - Malé letadlo narazilo v neděli večer v americkém státu Maryland do elektrického vedení, které bylo pod napětím. Kvůli této nehodě, při níž letadlo uvázlo v drátech, se bez dodávek proudu na několik hodin ocitlo asi 120.000 lidí, píše web stanice CNN.

Fotogalerie

Šéf záchranných složek v okrese Montgomery ležícím na severozápad od Washingtonu Scott Goldstein řekl, že v letadle cestovali dva muži, šedesátníci. V zaklíněném letadle strávili téměř sedm hodin, během nichž s nimi záchranáři při práci několikrát telefonovali.

Oba muži byli podle Goldsteina převezeni do nemocnice s vážnými zraněními a podchlazením.

Opravářské čety se při práci staraly o to, aby v blízkosti letadla neprocházel elektrický proud. Pomocí plošiny letadlo stabilizovali u sloupu vysokého napětí, pak z něj muže vyprostili a dopravili na zem.

Na jednom z videí zveřejněných na sociálních sítích je vidět, že letadlo Mooney M20J vězelo v drátech vysokého napětí blízko jednoho ze sloupů ve výšce asi 30 metrů.

Nehoda se stala ve městečku Gaithersburg, asi 30 kilometrů od Washingtonu. Podle dodavatelské společnosti Pepco bylo v ranních hodinách SEČ bez proudu už jen okolo tisíce lidí a kolem 9:00 SEČ už jen několik desítek. V některých částech okresu Montgomery však nefungují semafory a školy dnes zůstanou zavřené.

Dvojice mužů v malém letadle mířila na letiště Montgomery County Airpark. Proč letadlo havarovalo, není zatím jasné. Rozhled pilota mohla nicméně zhoršit hustá mlha, která v oblasti komplikovala i záchranné práce, jelikož "všechno víc klouzalo a bylo nebezpečnější" napsal list The New York Times s odvoláním na Goldsteina. Na vyprošťování se v jednu chvíli podílela až stovka příslušníků záchranných složek.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

0°C

Dnes je pátek 27. ledna 2023

Očekáváme v 9:00 -1°C

Celá předpověď