V Maďarsku nalezli tělo dvacáté oběti lodního neštěstí

foto Na snímku příprava vyzvednutí vraku turistické vyhlídkové lodě, která se potopila v Budapešti.

Budapešť - V Maďarsku objevili tělo dvacáté oběti z lodi, která se minulý týden v Budapešti potopila na Dunaji s jihokorejskými turisty. Podle agentury AP o tom dnes informovala policie, která stále pátrá po sedmi dalších pravděpodobných obětech. Dvacáté tělo bylo objeveno téměř 30 kilometrů od místa tragédie.

Tělo korejské turistky našli policisté ve městě Százhalombatta, přibližně 29 kilometrů po proudu Dunaje od místa nehody. Dalších sedm lidí se zatím objevit nepodařilo, s největší pravděpodobností jsou také mrtví. Nehodu přežilo sedm lidí.

U mostu nedaleko budovy maďarského parlamentu je už přistaven dvousettunový jeřáb, který má vrak potopené lodi vyzvednout. Není však jisté, kdy se loď skutečně dostane nad vodu. Záchrannou operaci komplikuje záplavová voda a silné proudy.

Loď Mořská panna se minulý týden ve středu srazila s větší hotelovou lodí Viking Sigyn a během několika vteřin klesla ke dnu. Soud v Budapešti minulou sobotu poslal do vazby ukrajinského kapitána většího plavidla, který je podezřelý, že nehodu zavinil. Za ohrožení lodní dopravy mu hrozí dva až osm let vězení. Ve čtvrtek agentury informovaly, že 64letý Jurik C. v dubnu řídil loď, jež měla nehodu v Nizozemsku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je sobota 17. srpna 2019

Očekáváme v 21:00 21°C

Celá předpověď