V M. Lázních se nakazil hasič, ostatní skončí v karanténě

foto Hasiči, cisternová stříkačka - ilustrační foto.

Mariánské Lázně - Hasič z Mariánských Lázních má pozitivní výsledek testu na nový typ koronaviru. Zřejmě se nakazil na plese. Celá stanice skončí na dva týdny v karanténě, informoval dnes ČTK mluvčí krajských hasičů Martin Kasal. V Karlovarském kraji je podle posledních informací potvrzena nákaza už u devíti lidí.

"Hasičský záchranný sbor (HZS) Karlovarského kraje přijal opatření, aby se minimalizovalo riziko dalšího šíření nákazy mezi příslušníky sboru a zároveň byla nadále zajištěna požární ochrana pro obyvatele této části kraje," uvedl Kasal.

Všichni příslušníci HZS ze stanice Mariánské Lázně budou kontaktovat své lékaře a bude aplikován běžný postup pro podezření na nákazu. Na dobu minimálně 14 dnů nebude nikdo z příslušníků ve službě. Stanice Mariánské Lázně je nyní uzavřena. Od soboty zajišťuje požární ochranu ve městě a okolí stanice HZS Karlovarského kraje z Chebu, je dohodnuta mezikrajská pomoc od kolegů z Plzeňského kraje ze stanice Tachov, využívány budou v případě mimořádných událostí rovněž jednotky sborů dobrovolných hasičů," popsal opatření Kasal.

V prostorách stanice Mariánské Lázně bude provedena důkladná dezinfekce, a to jak zázemí samotné stanice, tak veškeré techniky, věcného vybavení a výstroje. Dezinfekci provedou příslušníci HZS Karlovarského kraje svými prostředky. Poté bude na stanici Mariánské Lázně opět obnovena služba hasičů složená z ostatních stanic.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je neděle 7. června 2020

Očekáváme v 13:00 20°C

Celá předpověď