Hasiči vyskladnili už asi polovinu hořící haly skládky Celio

foto Požár haly s linkou na drcení odpadu firmy Celio, 19. září 2018 v Litvínově na Mostecku. Předběžná škoda se odhaduje na 100 milionů korun.

Litvínov (Mostecko) - Hasiči s pomocí speciálního nakladače vyskladnili už víc než polovinu haly hořící od středy v areálu skládky Celio v Litvínově. Na místě zůstávají hasiči z 11 jednotek, řekl ČTK před 20:00 operační důstojník Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje. Požárem haly s linkou na drcení odpadu, který trvá od středečních 13:00 a způsobil škody asi za 100 milionů korun, se bude na nejbližším jednání zabývat bezpečnostní rada Ústeckého kraje. Jak dlouho zásah ještě potrvá, není podle operačního důstojníka zatím stále možné odhadnout.

Odpad z hořící budovy hasiči vyskladňují s pomocí speciálního dálkově ovládaného pásového nakladače. "Kvůli velkému žáru se nepodařilo stav statiky budovy dostatečně posoudit. Hasiči proto do budovy nadále nevstupují. Vyskladněný materiál dohašují před halou a nakladače firmy Celio jej odvážejí do jiné části areálu," řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.

Na místě zásahu bylo do čtvrtečního odpoledne v plném nasazení 17 až 20 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, což je asi 110 lidí. Celkem už se v areálu litvínovské skládky vystřídalo 34 jednotek.

Hala v areálu skládky hoří zhruba od středečních 13:00, firma Celio předběžně odhadla škodu na 100 milionů. V hale, která má rozměry 80 na 40 metrů, byla linka na drcení odpadu a na střeše haly je fotovoltaická elektrárna. V hale bylo uskladněno větší množství odpadu určeného k roztřídění. Firma nenahlásila žádného pohřešovaného a při požáru dosud nebyl nikdo zraněn.

Litvínovská firma Celio se zabývá zpracováním pevných odpadů. Vlastní a provozuje jeden z největších skládkových areálů v Česku. Požáry v areálu skládky nejsou výjimečné, například v loňském roce tam hasiči řešili dva rozsáhlé požáry.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pátek 23. srpna 2019

Očekáváme v 11:00 22°C

Celá předpověď