V Litoměřicích začal zahrádkářský veletrh Zahrada Čech

foto Zahrádkářský veletrh Zahrada Čech začal 14. září 2018 na výstavišti v Litoměřicích. Nabízí vše potřebné pro pěstitele, kutily, zahrádkáře i zahradníky.

Litoměřice - V Litoměřicích začal tradiční podzimní veletrh Zahrada Čech. Největší prodejní výstava vybavení pro zahrádkáře, zahradníky a kutily na severu Čech ročně přiláká na 80.000 návštěvníků. Letošní ročník odkazuje výzdobou ke stému výročí republiky. Velký zájem mezi návštěvníky je jako obvykle o český česnek.

Fotogalerie

Zahrádkářský veletrh Zahrada Čech začal 14. září 2018 na výstavišti v Litoměřicích. Nabízí vše potřebné pro pěstitele, kutily, zahrádkáře i zahradníky. Výstaviště, kde je na 500 prodejců a vystavovatelů, patří zahrádkářům do soboty 22. září. Otevřeno je denně od 09:00 do 17:00. Dnes stál hlouček lidí před hlavní branou už před otevřením. Lidé si odnáší sazenice, květiny, nářadí, stromky, ale třeba i montérky a leštidlo na boty.

Provozovatelem výstaviště je společnost Zahrada Čech, kterou z poloviny vlastní město. "Nově byl v první polovině roku v areálu umístěn pro návštěvníky výstav infostánek, který vznikl ve spolupráci s městem. Zpřístupněno je nové veřejné WC u jižního vstupu do areálu, který je přístupný přes bývalá kasárna Jiřího z Poděbrad. U hlavní brány z ulice Českolipské byly navíc postaveny nové pokladny," řekla provozní ředitelka Michaela Mokrá.

Zahrádkářský veletrh Zahrada Čech začal 14. září 2018 na výstavišti v Litoměřicích. Nabízí vše potřebné pro pěstitele, kutily, zahrádkáře i zahradníky. Doprovodný program je letos laděn v prvorepublikovém duchu. Doprovodný program je laděn v prvorepublikovém duchu. Návštěvník se mimo jiné seznámí s historií státního znaku, hymny či s trikolorou. Svůj prostor má v areálu putovní výstava Ústeckého kraje, která zachycuje hlavní historické milníky republiky kolem roku 1918.

Při veletrhu budou vyhodnoceny soutěže o regionální značku potravin, největší výpěstek či nejzajímavější kuriozitu. V sobotu se amatérští kuchaři utkají v soutěži o nejlepší prvorepublikový recept. V rámci Dne časopisu Zahrádkář 22. září budou moci návštěvníci ochutnat široký sortiment odrůd chilli papriček od téměř nepálivých až po ty nejpálivější.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

24°C

Dnes je pátek 23. srpna 2019

Očekáváme v 5:00 13°C

Celá předpověď