V Libereckém kraji byl den bez nehod, policisté to nepamatují

foto Automobily na silnici. Ilustrační foto.

Liberec - Policisté v neděli v Libereckém kraji neřešili ani jednu dopravní nehodu. Podle krajské mluvčí policie Dagmar Sochorové se něco takového stalo poprvé, minimálně v tomto tisíciletí.

"Ani velitel naší dopravní policie nepamatuje, že by byl den, kdy by nám v kraji nebyla oznámena ani jedna dopravní nehoda," uvedla Sochorová. "Samozřejmě nelze vyloučit, že se nějaká drobnější stala a řidiči ji řešili přes euroformulář," dodala.

Menší počet dopravních nehod v posledních dnech souvisí i s omezeními, která platí v rámci zamezení šíření nového koronaviru. Provoz na silnicích je po zavedení nouzového stavu od 12. března výrazně slabší. "Nehod není méně jen u nás, je to celorepublikový trend," uvedla Sochorová. V neděli byl den bez nehod podle statistik policie i v Karlovarském kraji, ve čtyřech dalších krajích policisté řešili po jedné nehodě.

Úbytek dopravních nehod je patrný i podle denních statistik, které policie zveřejňuje na svém webu. První kompletní březnový týden se v Libereckém kraji stalo 74 nehod, v uplynulém týdnu jich policie řešila 46.

Počet dopravních nehod v Libereckém kraji letos v březnu po týdnech

týden počet nehod mrtvých těžce zraněných lehce zraněných
neděle 1. března 5 1 8
2. - 8. března 74 1 19
9. - 15. března 64 8
16. - 22. března 46 9

 

Zdroj: Policie ČR

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je úterý 26. května 2020

Očekáváme v 17:00 16°C

Celá předpověď