V kroměřížském zámku se natáčí další díly Marie Terezie

foto Ilustrační foto - Štáb České televize natáčel 27. dubna na zámku v Kroměříži scény do dvoudílné historické minisérie Marie Terezie. Na snímku je herec Vojta Kotek jako František Štěpán Lotrinský a jeho rakouská kolegyně Marie-Luise Stockingerová v titulní roli.

Kroměříž - V kroměřížském zámku se natáčí dva nové díly divácky úspěšné minisérie Marie Terezie. Více než stočlenný štáb v čele s režisérem Robertem Dornhelmem se na zámek vrací po dvouleté odmlce, sdělila dnes ČTK v tiskové zprávě výkonná ředitelka zlínské filmové kanceláře Magdaléna Hladká. Na zámku se natáčely i první dva díly série.

Filmaři nyní stráví na zámku sedm dní, natáčení třetího a čtvrtého dílu tam potrvá do neděle. Diváci v nových dílech uvidí opět Vojtěcha Kotka, také Zuzanu Stivínovou či Táňu Pauhofovou.

"Život Marie Terezie je opravdovou studnicí příběhů, které v sobě nesou témata důležitá pro současného diváka, ať už je to postavení ženy ve společnosti a v politice, volba mezi zájmy kariéry a rodiny, nebo konflikt morálky a vysokých cílů s reálnou politikou v rozbouřené Evropě. Právě proto jsme se společně s koprodukčními partnery rozhodli připravit pokračování," uvedl kreativní producent projektu Jan Maxa.

Kromě Marie Terezie se ve Zlínském kraji nyní natáčí také pohádka Největší dar. "Ve finalizaci příprav je i výroba celovečerního filmu z hokejového prostředí Smečka, který má vznikat v létě ve Zlíně. Město se může současně těšit na štáb snímku Zátopek, který měl region původně navštívit už na začátku května, ovšem kvůli nepřízni počasí odsunul natáčení na přelom srpna a září," uvedla Hladká.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

18°C

Dnes je pondělí 21. října 2019

Očekáváme v 3:00 9°C

Celá předpověď