V Krkonoších se pátralo po čtyřech dětech ztracených při lyžování

foto Horská služba, převoz raněného - ilustrační foto.

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - Policie v úterý odpoledne pátrala po čtyřech dětech ztracených při lyžování v Krkonoších. V jednom případě se rodičům z ciziny ztratily tři děti na sjezdovce v Peci pod Sněžkou, ve druhém případě se pátralo po chlapci ztraceném v Mladých Bukách. Všechny děti se podařilo nalézt. ČTK to dnes řekla mluvčí trutnovské policie Šárka Pižlová. V Krkonoších je nyní hlavní sezona, do hor přijely trávit jarní prázdniny desetitisíce lidí.

O třech ztracených dětech v Peci pod Sněžkou policii informovala horská služba. "Naštěstí byli všichni tři do 30 minut nalezeni a v pořádku předáni svým rodičům," uvedla mluvčí. V areálu v Mladých Bukách se nezletilý chlapec pohádal s otcem a odešel směrem na Svobodu nad Úpou. Po chlapci pak asi dvě hodiny pátralo téměř 30 policistů, kteří jej v pořádku našli v 19:00 ve Vlčicích.

Policie vyzvala rodiče, aby své děti měli stále pod dozorem z důvodu neznalosti horského prostředí a také velkého počtu turistů. "Je důležité, aby rodiče své děti poučili o tom, kde jsou ubytovaní, a měli na sebe navzájem telefonický kontakt," uvedla Pižlová.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je pondělí 12. listopadu 2018

Očekáváme v 23:00 6°C

Celá předpověď