V Krkonoších platí výstraha před ledovkou a náledím

foto Ilustrační foto - Petrova bouda nad Špindlerovým Mlýnem v Krkonoších (na snímku z 6. prosince 2019).

Pec pod Sněžkou (Trutnovsko) - V Krkonoších platí výstraha před ledovkou a náledím. Nejde jen o horské hřebeny, zledovatělé jsou také cesty v okolí Sněžky. Uvedla to dnes na webu krkonošská horská služba. Horní úsek lanovky na Sněžku se dnes ráno nerozjel kvůli silnému větru. Lanovka může být v provozu do 60 kilometrů v hodině. Aktuální informace o provozu kabinové lanovky, která vede z Pece pod Sněžkou na vrchol přes Růžovou horu, jsou na webu.

"Zledovatělé cesty v okolí Sněžky jsou zejména mezi Slezským domem a vrcholem Sněžky. Pro pohyb v těchto partiích doporučujeme užití nesmeků a zvýšené opatrnosti," uvedla horská služba.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, silný vítr, minus šest stupňů Celsia a 18 centimetrů sněhu z toho dva centimetry nového sněhu. Na Sněžce dosahoval ráno vítr přes 70 kilometrů v hodině, byla tam mlha, minus 7,8 stupně Celsia, pocitová teplota minus 15 stupňů.

Meteorologové na dnešek pro Královéhradecký kraj předpovídají oblačno až polojasno, ojediněle mrznoucí mlhy, postupně oblačno až zataženo. Odpoledne má na horách sněžit, na ostatním území sněžení ojediněle a v polohách pod 500 metrů nad mořem déšť se sněhem nebo déšť. Nejvyšší denní teploty budou mezi nulou a plus třemi stupni, v 1000 metrech na horách kolem minus tří. Na horách má silný vítr vydržet.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

21°C

Dnes je sobota 15. srpna 2020

Očekáváme v 13:00 21°C

Celá předpověď