V Krkonoších se dnes poprvé lyžovalo v nové zimní sezoně

foto Krkonošský SkiResort Černá hora - Pec zahájil v areálu Černá hora na části sjezdovky Anděl sezonu, 26. listopadu 2022, Janské Lázně.

Janské Lázně (Trutnovsko) - První lyžaři v nové zimní sezoně si dnes mohli vyzkoušet část sjezdovky Anděl na Černé hoře. V horní části pro ně byl připraven 300 metrů dlouhý úsek. Využili ho hlavně ti, kteří už nemohli vydržet a chtěli si užít lyžování, řekla ČTK Zina Plchová ze SkiResortu Černá hora-Pec.

Fotogalerie

"Na první lyžování na Černou horu na sjezdovku Anděl, kterou jsme dnes otvírali, přijelo zhruba 300 lyžařů. Podmínky byly velmi dobré, na sjezdovce je zhruba 50 centimetrů technického a přírodního sněhu," uvedl Plchová.

Lyžaři se ke sjezdovce ve výšce 1250 metrů nad mořem dostanou kabinkovou lanovkou z Janských Lázní, kterou se vrátí také zpět k parkovišti. Provoz lanovky a vleku u sjezdovky je o víkendu od 09:00 do 16:00. Dospělí zaplatí za den lyžování na pokladně 390 korun, při koupi skipasu na internetu je cena 350 korun. Po neděli se provoz na sjezdovce přeruší a začne opět v pátek. Otevření dalších sjezdových tras rezort upřesní během příštího týdne.

V největším českém zimním středisku Špindlerův Mlýn by chtěli začít lyžovat v sobotu 10. prosince. Na východě Čech ve stejný den zahájí provoz také lyžařské centrum v Dolní Moravě pod Králickým Sněžníkem.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

6°C

Dnes je čtvrtek 2. února 2023

Očekáváme v 9:00 4°C

Celá předpověď