V Krkonoších hrozí náledí na hřebenech i v údolích

foto Na hřebenech Krkonoš napadl 3. října 2019 první sníh nadcházející zimy. Teploty klesly mírně pod nulu. Na snímku je turistický rozcestník u Petrovy boudy u Špindlerova Mlýna.

Špindlerův Mlýn (Trutnovsko) - V Krkonoších hrozí ledovka a náledí. Upozornění dnes ráno vydala krkonošská horská služba. Turisté by měli být opatrní nejen na hřebenech hor, ale i v nižších partiích, řekl ráno ČTK náčelník Horské služby Krkonoše Pavel Jirsa.

Kvůli silnému větru se ráno nerozjel horní úsek lanovky na Sněžku, která může být v provozu do 60 kilometrů v hodině. ČTK to zjistila z webu lanovky, kde jsou aktuální informace o provozu. Na Sněžce bylo ráno minus 7,8 stupně Celsia, pocitová teplota kolem minus 14 stupňů a vítr dosahoval rychlosti téměř 65 kilometrů v hodině. Také na Sněžce byl led, uvedla v ranním hlášení polská horská služba.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, minus šest stupňů Celsia a 17 centimetrů zmrzlého sněhu. V Peci pod Sněžkou a ve Špindlerově Mlýně ráno slabě mrzlo.  

Meteorologové na dnešek pro Královéhradecký kraj předpovídají polojasno až oblačno, během dne jen ojediněle sněhové přeháňky, zejména na horách. Večer bude oblačnosti ubývat. Nejvyšší denní teploty budou mezi třemi až šesti stupni Celsia, v 1000 metrech na horách bude kolem minus třemi stupni.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je úterý 22. září 2020

Očekáváme v 19:00 22°C

Celá předpověď