V Krajkové odstartoval největší závod poštovních holubů v Česku

foto V Krajkové na Sokolovsku odstartoval největší závod poštovních holubů v Česku.

Krajková (Sokolovsko) - V Krajkové na Sokolovsku dnes časně ráno odstartoval největší závod poštovních holubů v Česku. Desítky tisíc holubů urazí během jediného dne několik set kilometrů na cestě ze západu Čech na Moravu nebo až na Slovensko. Start nejpopulárnějšího holubářského závodu provázelo dnes ráno slunečné počasí s jasnou oblohou, což holubům usnadňuje při cestě domů orientaci, řekl ČTK startér závodu Kurt Kadleček.

"Je tady jeden chovatel ze Slovenska, z Čadci. S mladými holuby přijeli chovatelé z Polabí. Celkem odstartovalo asi 35.000 až 40.000 holubů. Někteří to mají domů blíž, někteří dál, většinou se ale vzdálenost pohybuje mezi 300 a 500 kilometry. Podle vzdálenosti se vypočítává rychlost holubů a z toho pak vzejde vítěz závodu," popsal Kadleček.

První holubi by mohli do svých domovských holubníků dorazit zhruba pět až šest hodin po startu. Zpracování výsledků závodu nicméně trvá právě kvůli rozdílné vzdálenost doletu několik dní.

Závod letos v Krajkové odstartoval už po třiadvacáté. Současně se jedná o 13. ročník takzvaného Katovického memoriálu. Chovatelé si tím připomínají památku svých zesnulých přátel a kolegů, kteří se stali obětí pádu střechy výstavní haly v polských Katovicích v lednu roku 2006.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

20°C

Dnes je neděle 22. září 2019

Očekáváme v 3:00 8°C

Celá předpověď