V kauze neoprávněného nakládání se zvířaty byli obviněni tři lidé

foto Celníci a policisté zasahovali 16. července 2018 ve středočeském Zooparku Bašť, který provozuje Ludvík Berousek, kvůli podezření z neoprávněného nakládání s chráněnými zvířaty. Podle serveru Lidovky.cz se kauza týká údajného zabíjení tygrů a následného zpracovávání tygřích produktů ve vietnamské komunitě.

Česká Lípa - zásahu kvůli neoprávněnému nakládání se zvířaty obvinila dnes policie tři lidi. Hrozí jim až pět let vězení, řekla ČTK Jitka Bojanovová z Okresního státního zastupitelství Česká Lípa, které případ dozoruje. Kvůli podezření z neoprávněného nakládání se zvířaty zasahovali v pondělí celníci a policisté v Praze, středních a severních Čechách. Podle serveru Lidovky.cz se kauza týká zabíjení tygrů v Zooparku Bašť severně od Prahy a následného zpracovávání tygřích produktů ve vietnamské komunitě.

"Tři lidé byli zadrženi a obviněni, zatím k žádnému dalšímu posunu nedošlo, protože věc v současné chvíli ještě zpracovává policie, která je buď propustí, nebo podá státnímu zástupci návrh na uvalení vazby," řekla Bojanovová. Další informace k případu sdělit odmítla s odkazem na tiskovou konferenci, která bude ve středu v Praze.

Podle českolipské policejní mluvčí Ivany Balákové stále v případu probíhají úkony trestního řízení. "Nebudeme je specifikovat, až na té tiskové konferenci," doplnila.

Celníci a policisté zasahovali 16. července 2018 ve středočeském Zooparku Bašť, který provozuje Ludvík Berousek (na snímku vpravo), kvůli podezření z neoprávněného nakládání s chráněnými zvířaty. Podle serveru Lidovky.cz se kauza týká údajného zabíjení tygrů a následného zpracovávání tygřích produktů ve vietnamské komunitě. Na vyšetřování případu se vedle celníků a policie podílí také Česká inspekce životního prostředí, protože kauza se podle mluvčí Generálního ředitelství cel Hany Prudičové týká porušení mezinárodní úmluvy CITES.

Podle serveru Lidovky.cz zasahovali policisté v areálu vietnamské tržnice Sapa v pražské Libuši. Do nelegálního prodeje speciálně upravených pokrmů z tygřích kostí byli údajně zapojeni i zástupci vietnamské komunity. Zasahovali také v Zooparku Bašť, který provozuje Ludvík Berousek stejně jako zoopark v Doksech na Českolipsku. Ten byl dnes podle zjištění ČTK pro veřejnost normálně otevřený.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je úterý 23. října 2018

Očekáváme v 5:00 5°C

Celá předpověď