V Karlových Varech začala výstava, která mapuje 30 let festivalu

foto V Karlových Varech začala 27. června 2018 v rámci 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu výstava festivalových fotografií. Uprostřed je snímek britského herce Johna Cleeseho, který karlovarský festival navštívil v roce 2004.

Karlovy Vary - V Karlových Varech začala dva dny před zahájením 53. Mezinárodního filmového festivalu výstava Festival. Mapuje asi 30 let filmové přehlídky objektivy 15 autorů, řekla při vernisáži v Galerii umění kurátorka Štěpánka Stein.

"Výstava ukazuje jak zákulisí festivalu, tak i glamour, portréty hostů festivalu v lightboxech," uvedla kurátorka. Spolu se spolupracovníkem festivalu, fotografem Michalem Čížkem, dala dohromady více než stovku fotografií, které dokumentují charakteristickou atmosféru karlovarského filmového festivalu. Musela přitom vybrat z tisíců snímků, které filmový svátek zachycují.

Návštěvníci výstavy, která by se po Karlových Varech měla objevit i v Praze nebo Českých centrech v zahraničí, mohou vidět jak známé hvězdy, organizační tým v nejrůznějších situacích, tak i návštěvníky, filmové fanoušky, kteří po tisících míří každý rok do lázeňského města a změní na týden atmosféru centra Karlových Varů.

Výstava Festival potrvá v Galerii umění Karlovy Vary do 9. září.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 17. června 2019

Očekáváme v 3:00 14°C

Celá předpověď