V Karlovarském kraji lyžují sjezdaři i běžkaři

foto Běžecká trasa v Božím Daru na snímku z 15. prosince 2018. V Karlovarském kraji se v těchto dnech otevírají další lyžařská střediska. Teploty na horách klesly až k minus osmi, lyžují sjezdaři i běžkaři.

Praha - V Karlovarském kraji o víkendu lyžují sjezdaři i běžkaři. V provozu je skiareál Klínovec a nově i Novako na Božím Daru. Upraveno je několik desítek kilometrů běžkařských tras, zjistila ČTK. Teploty na horách klesly až k minus osmi.

"Trasy v širším okolí Božího Daru jsou kompletně připraveny, včetně Ježíškovy cesty, bruslícího okruhu, Mílovské cesty, magistrály přes pláň i nového úseku Cínové stezky na Myslivny," uvedla manažerka První Krušnohorské Eva Nduwimana. Upraveny byly také stopy mezi Perninkem, Abertamy, Červenou jámou a Bludnou.

Na Klínovci jsou v provozu lanové dráhy Dámská a CineStar Express. Lyžuje se na sjezdovkách Dámská a Pařezovka, připraveny jsou také lyžařské cesty 2a a 3b. V týdnu plánuje skiareál otevření dalších sjezdovek. Dnešním dnem zahájil provoz skiareál Novako na Božím Daru. I další skiareály v kraji intenzivně zasněžují a připravují se na otevření.

Podle předpovědi meteorologů by se teploty měly držet pod nulou i v nadcházejících dnech, objevit se také může slabé sněžení.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je neděle 21. července 2019

Očekáváme v 1:00 19°C

Celá předpověď