V Karlovarském kraji docházejí volná lůžka na intenzivní péči

foto Ilustrační foto - Voják se obléká 20. října 2020 do ochranné kombinézy v Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče Rehos v Nejdku na Karlovarsku. Část Rehosu slouží nově jako covid centrum pro pacienty nakažené covidem-19, pro které nestačily kapacity v nemocnicích. S ošetřováním pacientů pomáhají zdravotnickému personálu vojáci.

Karlovy Vary - V Karlovarském kraji docházejí volná lůžka na jednotce intenzivní péče pro pacienty s covidem-19. Podle dnešních dat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) je na odděleních intenzivní péče v nemocnicích v kraji jen 11,8 procenta volných lůžek, což je nejméně ze všech krajů. Z celkových 76 lůžek je jich k dispozici nyní pouze devět.

Podle informací Karlovarské krajské nemocnice (KKN) má nemocnice v Karlových Varech 20 lůžek na jednotce intenzivní péče, 14 lůžek v Chebu. Další lůžka intenzivní péče jsou v sokolovské a ostrovské nemocnici. Jejich počet a obsazenost ČTK zjišťuje.

Podle dat ÚZIS je v nemocnicích v kraji 18,9 procenta volných lůžek s umělou plicní ventilací. Z celkových 37 je jich volných již pouze sedm. Volných standardních lůžek s kyslíkem je v kraji 21,5 procenta, z celkových 619 je jich volných 133.

KKN má v obou nemocnicích k dispozici až 45 lůžek s umělou plicní ventilací. Podle jejich mluvčího je ale problém, že kvůli nedostatku zdravotnického personálu, nejsou všechny využitelné na intenzivní péči.

Mluvčí KKN Vladislav Podracký dnes ČTK řekl, že je v současné době na jednotkách intenzivní péče, bez rozdílu toho, jestli je u nich umělá plicní ventilace nebo ne, 13 nakažených pacientů v nemocnici v Karlových Varech a šest v Chebu. Dalších 53 infikovaných pacientů leží na standardních lůžkách.

Podle mluvčí firmy Penta Hospitals CZ Markéty Singerové je v Ostrově pro covidové pacienty vyhrazeno jedno lůžko s umělou plicní ventilací a v sokolovské nemocnici nyní šest lůžek.

Standardní lůžka s kyslíkem mají k dispozici dále také v nemocnici Mariánské Lázně nebo v Zařízení následné rehabilitační a hospicové péče Rehos v Nejdku, kde kraj nechal zřídit takzvaná covidová centra, v nichž pobývají pacienti nakažení koronavirem, kteří nepotřebují intenzivní péči.

Podle statistiky ÚZIS se v kraji dosud nakazilo 5657 lidí koronavirem. Vyléčilo se 2493 pacientů a 148 jich zemřelo.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

32°C

Dnes je sobota 19. června 2021

Očekáváme v 1:00 23°C

Celá předpověď