V kalendáři F1 se prohodily závody v Bahrajnu a Číně

foto Ilustrační foto - Velká cena formule 1 v Bahrajnu.

Paříž - V novém ročníku formule 1 si oproti původnímu plánu vymění pořadí závody v Bahrajnu a Číně. Na okruhu v Sáchiru se pojede druhá Velká cena v sezoně a v Šanghaji třetí. Vyplývá to z kalendáře mistrovství světa, který zveřejnila Mezinárodní automobilová federace FIA.

Sezona již tradičně odstartuje 25. března v Austrálii a bude mít 21 závodů - o jeden víc než letos. Ze šampionátu vypadla Velká cena Malajsie, ale po deseti letech se formule vrátí do Francie a po roční pauze také do Německa. Na okruhu Le Castellet nedaleko Marseille se pojede 24. června, v Hockenheimu o měsíc později.

Jediným zatím nepotvrzeným závodem je říjnová Velká cena USA, důvod však FIA neuvedla.

Federace ve středu také vyzvala organizátory Velké ceny Brazílie k výraznému zpřísnění bezpečnostních opatření. Členové mistrovské stáje Mercedes se letos při odjezdu z okruhu v Sao Paulu stali oběťmi ozbrojeného přepadení, stejně jako mluvčí FIA Matteo Bonciani.

Kalendář MS formule 1 na rok 2018:

25. března: Velká cena Austrálie (Melbourne), 8. dubna: Velká cena Bahrajnu (Sáchir), 15. dubna: Velká cena Číny (Šanghaj), 29. dubna: Velká cena Ázerbájdžánu (Baku), 13. května: Velká cena Španělska (Barcelona), 27. května: Velká cena Monaka (Monte Carlo), 10. června: Velká cena Kanady (Montreal), 24. června: Velká cena Francie (Le Castellet), 1. července: Velká cena Rakouska (Spielberg), 8. července: Velká cena Británie (Silverstone), 22. července: Velká cena Německa (Hockenheim), 29. Velká cena Maďarska (Budapešť), 26. srpna: Velká cena Belgie (Spa-Francorchamps), 2. září: Velká cena Itálie (Monza), 16. září: Velká cena Singapuru, 30. září: Velká cena Ruska (Soči), 7. října: Velká cena Japonska (Suzuka), *21. října: Velká cena USA (Austin), 28. října: Velká cena Mexika (Mexiko), 11. listopadu: Velká cena Brazílie (Sao Paulo), 25. listopadu: Velká cena Abú Zabí (Abú Zabí).

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

7°C

Dnes je sobota 17. listopadu 2018

Očekáváme v 5:00 0°C

Celá předpověď