Festival extrémní hudby Brutal Assault přilákal do Josefova okolo 20.000 lidí

foto Závěrečný den metalového festivalu Brutal Assault v barokní pevnosti Josefov, 13. srpna 2022, Jaroměř, Náchodsko.

Jaroměř (Náchodsko) - Na festival extrémní hudby Brutal Assault v barokní pevnosti Josefov v Jaroměři na Náchodsku dorazilo zhruba 20.000 lidí včetně umělců a servisu přehlídky. Počasí bylo letos ideální, nebyla tropická vedra ani silné bouřky, řekl ČTK Pavel Pavlík z pořadatelské agentury. Dnes v noci festival končí, na programu jsou ještě například skupiny Leprous, Front Line Assembly nebo legendární norská blackmetalová hudební skupina Mayhem.

"Největší zájem byl o středečního a čtvrtečního headlinera, Cannibal Corpse a Mercyful Fate. Největším překvapením byl pro mě včerejší závěr, o který se postarali čeští Hentai Corporation. Taková vlna energie publika po čtyřech dnech při poslední kapele pozdě v noci byla naprosto neuvěřitelná. To jsem nečekal, navíc u české kapely," řekl dnes ČTK Pavlík.

Jeden z největších metalových festivalů v Evropě začal v úterý 9. srpna. Pořadatelé pozvali na 25. ročník festivalu Brutal Assault rekordních zhruba 150 hudebních skupin z Česka i ze zahraničí. Vystoupili například Mercyful Fate, Venom, Abbath, Cannibal Corpse nebo Cradle Of Filth. Součástí festivalu byl tradičně také doprovodný program, například již zavedené horor kino, autogramiády, ale i výstavy.

Bezpečností tým v areálu nezaznamenal zatím žádné větší komplikace, pořadatelé předem upozorňovali návštěvníky, aby si dávali pozor na své věci a nenechávali cennosti bez dozoru. Také podle policie se festival obešel bez větších problémů.

Brutal Assault vznikl původně jako malá akce na Moravě a často měnil místo svého konání. Přelom přinesl rok 2006, kdy díky atraktivnímu programu do Svojšic u Přelouče dorazilo 7000 lidí, po přesunu do Josefova návštěvnost ještě vzrostla.

V letech 2020 a 2021 se kvůli pandemii koronaviru konal v omezeném rozsahu pod jinými názvy. V posledním předpandemickém roce v roce 2019 dorazilo na festival 22.000 až 23.000 lidí včetně umělců a servisu přehlídky. Letos se tak mohl vrátit festival v plné síle.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

25°C

Dnes je pondělí 29. května 2023

Očekáváme v 21:00 17°C

Celá předpověď