V Jičíně dnes začíná pohádkový festival Jičín - město pohádky

foto Ilustrační foto - Průvodem dětí v nejrůznějších maskách začal 13. září 27. ročník festivalu Jičín - město pohádky. Akce potrvá do 17. září. Herec Jiří Lábus (na snímku třetí zleva) je patronem pohádkového festivalu.

Jičín - Tradiční pohádkový průvod dnes odpoledne v Jičíně zahájí 29. ročník festivalu Jičín - město pohádky. Letošní festival nese podtitul Znám já jeden krásný zámek. Zaměřený je na pohádky a pověsti z hradů a zámků Českého ráje. Především pro dětské návštěvníky Jičína budou do neděle 15. září připraveny tvůrčí dílny, divadelní a taneční představení, koncerty, jarmak. Lidé si budou moci vyzkoušet různá řemesla. Festival každoročně přiláká do Jičína desítky tisíc lidí.

Zahajovací průvod pohádkových masek vyjde v 16:00 od Základní školy v Husově ulici. Až dorazí na Valdštejnovo náměstí, zahájí festival patron města pohádky Jiří Lábus. Klíče od města si pak od představitelů radnice převezme dětský purkmistr.

V Jičíně bude po dobu festivalu fungovat pohádková pošta, na mnoha místech vzniknou místa pro hry. Hlavním dnem festivalu bude sobota 14. září s celodenním programem na Valdštejnově náměstí. Více informací k festivalu je na adrese www.pohadka.cz.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

2°C

Dnes je čtvrtek 23. ledna 2020

Očekáváme v 9:00 1°C

Celá předpověď