V Ivančicích odhalili bustu komika a rodáka Vladimíra Menšíka

foto V Ivančicích na Brněnsku odhalili 12. října 2018 bustu jednoho z nejslavnějších českých komiků a místního rodáka Vladimíra Menšíka. Zhotovil ji akademický sochař Nikos Armutidis a je nevšední tím, že Menšík má párátko v puse. Busta je umístěná na budově základní školy, která nese Menšíkovo jméno. Na snímku jsou ředitelka školy Lenka Vokurková a starosta Ivančic Milan Buček.

Ivančice (Brněnsko) - V Ivančicích na Brněnsku dnes slavnostně odhalili bustu jednoho z nejslavnějších českých komiků a rodáka Vladimíra Menšíka. Zhotovil ji akademický sochař Nikos Armutidis a je nevšední tím, že Menšík má párátko v puse. Podle starosty Milana Bučka si tak lidé okamžitě vybaví Menšíkův úsměv. Busta by se líbila i samotnému herci, od jehož smrti letos uplynulo 30 let, řekl ČTK starosta.

Busta je umístěná na budově základní školy, která nese Menšíkovo jméno. "Původně si bustu objednal hercův syn. Nakonec její umístění nedopadlo a zůstala u pana Armutidise," řekl Buček. Na její existenci upozornil předseda komise pro regeneraci památkové zóny Antonín Moravec, město sehnalo peníze a starosta se domluvil na umístění s ředitelkou školy. "A teď už se pan Menšík může zase smát. Jsem rád, že jde o bustu, která má přidanou hodnotu právě v hercově přirozenosti, že není fádní a strnulá," řekl Buček.

Ivančice už mají na rodném domě herce pamětní desku s podobiznou, která se však některým lidem včetně starosty nezdá příliš povedená. Herečka Stella Zázvorková při odhalení prý řekla: "Vladimíre, co ti to udělali?". Pamětní deska nakonec na domě zůstala.

Ivančice si slavného rodáka, který se narodil v roce 1929 a ztvárnil 120 filmových rolí, připomíná i v muzejní expozici, kterou každoročně navštíví několik tisíc lidí. Vznikla v roce 1999 a jsou v ní fotografie, věci z Menšíkova života a z natáčení filmů. Dalším místem, které jej připomíná, je rozhledna z roku 2007 v nedaleké Hlíně.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2019 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je čtvrtek 19. září 2019

Očekáváme v 23:00 8°C

Celá předpověď