V Indii představili levný elektromobil značky Tata

foto Ilustrační foto -

Možná si ještě pamatujete na poprask, který se svého času rozpoutal kolem nejlevnějšího auta světa Tata Nano. To už skončilo v zapomnění, ovšem nyní o sobě indický mamutí průmyslový koncern dává vědět znovu. To díky představení superlevného elektromobilu Tiago EV. V Indii ho bude možné od příštího roku koupit za částku, která v přepočtu odpovídá 255 tisícům českých korun.

Model Tiago přitom úplně není úplně malé auto. Jedná se o pětidveřový hatchback, který na délku měří 377 centimetrů, je široký 169 a vysoký 154 těchto délkových jednotek. Zavazadlový prostor má objem 240 litrů.

Automobilka Tata bude nabízet dvě verze tohoto modelu. Ta levnější nabízená za výše zmíněnou sumu, má ve svých útrobách zabudovánu vysokonapěťovou baterii s kapacitou 19,2 kWh a pohání ji elektromotor s výkonem 60 koňských sil. Na jedno nabití by takový vůz měl být schopen ujet podle indického měřícího cyklu 250 kilometrů.

Dražší verze má baterii s kapacitou 24 kWh a motor disponuje výkonem74 koní. Bez nabíjení by mělo být možné dojet do cíle vzdáleného 315 kilometrů.

V nejvyšší výbavě, jejíž cenovka činí přibližně 384 000 Kč, je už zahrnuta také automatická klimatizace, parkovací kamera nebo tempomat.

Ve standardu je palubní dobíječka s výkonem 3,3 kW, bude ale možné si dokoupit také výkonnější (7,2 kW). Auto půjde také připojit ke stojanu s rychlým stejnosměrným dobíjením. V takovém případě se z úrovně 10 na 80 procent kapacity dobije za necelou hodinu.

Auto se ale do Evropy minimálně v nejbližší době dovážet nebude. Nesplňovalo by totiž zdejší bezpečnostní předpisy.

 Autonaelektřinu.cz

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2023 ČTK

Reklama

28°C

Dnes je úterý 3. října 2023

Očekáváme v 21:00 18°C

Celá předpověď