V Hradci Králové začal Rock for People, přijíždějí tisíce lidí

foto V areálu hradeckého letiště vrcholily 3. července 2018 přípravy na hudební festival Rock for People. Do Festivalparku dorazili první návštěvníci na tradiční zahajovací Večírek pro nedočkavé.

Hradec Králové - Na letišti v Hradci Králové začal dnes vystoupením mezinárodní indie-rockové kapely Mala Ruckus hlavní program 24. ročníku festivalu Rock for People. Na jednu z největších tuzemských hudebních akcí přijíždějí tisíce hudebních fanoušků. Letos se na třídenním festivalu na deseti pódiích představí na 100 kapel, muzikantů a dýdžejů. V loňském roce pořadatelé na festivalu za tři dny zaregistrovali asi 25.000 návštěvníků.

Festival předznamenal úterní Večírek pro nedočkavé, při němž se na jedné scéně představilo několik kapel. "Na Večírku pro nedočkavé bylo přes 3000 lidí. Dnes přicházejí další, největší nápor čekáme odpoledne mezi čtvrtou a pátou hodinou," řekla ČTK mluvčí festivalu Lucie Čunderliková. Slušně se podle ní zaplňují i kempy, jejich kapacitu pořadatelé pro letošní ročník zvětšili. Pokud vydrží dosavadní pěkné počasí, mohl by festival podle mluvčí zopakovat loňskou návštěvnost.

Hlavní hvězdou úvodního festivalového dne budou britští The Kooks, kteří se do Hradce Králové vracejí po šesti letech. Jejich vystoupení v roce 2012 v závěru přerušila silná bouře s deštěm. Před The Kooks na hlavních pódiích vystoupí britská formace The Vaccines a britská electro-hardcoreová parta Enter Shikari. Ze zástupců domácí scény dnes vystoupí například Tři sestry či tradiční účastník Rock for People Vypsaná fixa.

Hlavní hvězdou letošního Rock for People budou britští The Prodigy. Do Hradce Králové se vracejí po šesti letech. Jejich vystoupení je naplánováno na čtvrteční večer. Fanoušci rocku se dále mohou těšit na americké Skillet, britskou Sigmu či dánskou heavymetalovou kapelu Volbeat.

Návštěvníci k přepravě do festivalového areálu na okraji města mohou využít kyvadlovou dopravou z autobusového a vlakového nádraží. Doprava je pro návštěvníky festivalu zdarma. V odpoledních hodinách bude interval mezi autobusy 20 až 30 minut. Konečná zastávka je uvnitř areálu letiště.

Policie v souvislosti s festivalem posílila hlídky. "Budou zejména monitorovat příjezdové trasy na hradecké letiště, na kterých bude snížena rychlost. Řidiči si budou muset dát pozor na zvýšený pohyb chodců, a to především v noci" řekl ČTK mluvčí policie Ondřej Moravčík. Dodal, že uvnitř areálu si pořádek zajišťuje pořadatel festivalu. U řidičů se policie zaměří na případné požívání alkoholu a drog. Loni na festivalu policie nezaznamenala žádné vážné narušení pořádku.

Festivalové vstupné na všechny tři dny je 2200 korun. Jednodenní vstupenky jsou za 1200 korun, dvoudenní vstupenka na 5. a 6. července je za 1750 korun. Více informací o festivalu je na www.rockforpeople.cz.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je středa 26. září 2018

Očekáváme v 19:00 13°C

Celá předpověď