Požáru v Hostivaři stále není po kontrolou, zasahuje u něj 120 hasičů

foto V pražské Hostivaři vypukl 8. května 2018 po poledni požár haly, hasiči na místo poslali 13 jednotek a svou chemickou službu. Vyhlásili nejvyšší zvláštní stupeň poplachu. Policie uzavřela ulici U Továren a další okolní ulice.

Praha - V pražské Hostivaři hoří hala, škoda bude podle prvního odhadu desítky milionů korun. V objektu vybuchly tlakové láhve, hasiči vyhlásili nejvyšší možný čtvrtý stupeň poplachu. S hašením kvůli nedostatku vody v hydrantech pomáhal vrtulník. Mluvčí pražských hasičů Martin Kavka dnes po 16:00 uvedl, že se požár postupně daří dostávat pod kontrolu. U požáru zasahuje asi 120 hasičů.

U požáru zasahuje asi 120 hasičů. Ošetření dosud vyhledalo devět z nich, do nemocnice byl převezen jeden. Požár se bude dohašovat zřejmě až do středečního rána, zatím stále není lokalizován, řekl vpodvečer ČTK mluvčí hasičů Martin Kavka. Hasiči odpoledne uvedli, že je na místě 12 profesionálních jednotek a deset dobrovolných.

Požár haly v Hostivaři. 
Ilustrační mapka oblasti s vyznačením místa požáru Podle hasičů nyní oheň ohrožuje blízkou truhlárnu. Na její ochranu nasadili zařízení Cobra, které rozprašuje vodu na mlhu, aby se prostor zchladil.

Na místo přijel také ředitel pražských hasičů Roman Hlinovský, který pomocí policejního vrtulníku vybaveného termovizí provedl kontrolu šíření zplodin. ČTK řekl, že nejvyšší je koncentrace zplodin pochopitelně nad místem požáru, šíří se ale i do Záběhlic, Vršovic, Chodova a Nuslí. Hasiči dále doporučují nevětrat a nevycházet z domovů, opatření by mělo trvat ještě několik hodin.

Záchranáři vyšetřili devět policistů a jednu ženu kvůli podezření, že se nadýchali oxidu uhelnatého. Do nemocnice je odvézt nemuseli, hladina byla nulová, doplnila Poštová.

Lidé, kteří venku požár pozorovali, se už téměř rozešli. Policisté ale znovu apelují na občany, aby zbytečně do blízkosti požáru kvůli kouři nechodili. "Svým nezodpovědným přístupem komplikují policistům zajišťování bezpečnosti," uvedla policie na twitteru. Ulice v okolí požáru jsou stále uzavřené a policie do nich nikoho nepouští.

Pražský dopravní podnik odklonil dvě autobusové linky projíždějící kolem místa požáru. Dočasně zrušené jsou obousměrně zastávky V Nových domcích a U Továren. "Prosíme cestující, aby nechodili do blízkosti místa události. Ostatní účastníky provozu prosíme, aby neodstavovali svá vozidla na okolních komunikacích," uvedl dopravní podnik na webu.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je sobota 22. září 2018

Očekáváme v 23:00 14°C

Celá předpověď