V Hořovicích se převrátil autobus, jeden cestující je lehce zraněný

foto Odtahová služba odváží autobus, který se v Hořovicích na Berounsku údajně kvůli silnému větru 6. února 2022 převrátil na bok. Uvnitř cestovalo asi pět lidí, jeden muž utrpěl lehké zranění.

Hořovice - V Hořovicích na Berounsku dnes odpoledne havaroval autobus, údajně se kvůli silnému větru převrátil na bok. Uvnitř cestovalo asi pět lidí, jeden muž utrpěl lehké zranění, řekla ČTK mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková.

Hlášení o nehodě policie dostala před 12:30 od záchranné služby. Řidič zřejmě kvůli silnému poryvu větru neudržel autobus na vozovce a vůz se poté převrátil na bok. Okolnosti nehody policisté dál prošetřují a podle mluvčí budou zjišťovat i to, jakou roli při nehodě sehrál lidský faktor. Řidič podle dechové zkoušky před jízdou nepil alkohol.

V autobuse cestovalo kolem pěti lidí, jeden má lehké zranění. Ven se dostali střešním oknem. "Před příjezdem naší hlídky byl na místě jen zraněný muž, ročník 1934, kterého ošetřovala záchranná služba, a řidič autobusu, který byl v šoku. Ostatní cestující odešli a byli bychom rádi, kdyby se nám přihlásili, protože jsou důležitými svědky," dodala Suchánková.

Vozidlo po nehodě skončilo mimo vozovku a nebránilo dopravě, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jan Sýkora. Pracovníci odtahové služby odpoledne autobus převrátili na kola a odtáhli. Firmu na vyproštění vozidla si zajistil majitel.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2022 ČTK

Reklama

12°C

Dnes je sobota 1. října 2022

Očekáváme v 21:00 11°C

Celá předpověď