V Hongkongu úřady pustily z karantény lidi z obří výletní lodi

foto Úřady v Hongkongu pustily z karantény 3600 cestujících a 1800 členů posádky z obří výletní lodi World Dream, která v tomto městě musela kotvit více než čtyři dny. Informují o tom místní média. Panovaly obavy, že lidé z posádky mohou být nakažení koronavirem, protože během předchozí plavby zřejmě přišli do styku s osmi pasažéry, u nichž testy nemoc prokázaly. Posádka ale měla výsledky negativní.

Hongkong - Úřady v Hongkongu pustily z karantény 3600 cestujících a 1800 členů posádky z obří výletní lodi World Dream, která v tomto městě musela kotvit více než čtyři dny. Informují o tom místní média. Panovaly obavy, že lidé z posádky mohou být nakažení koronavirem, protože během předchozí plavby zřejmě přišli do styku s osmi pasažéry, u nichž testy nemoc prokázaly. Posádka ale měla výsledky negativní.

Deník South China Morning Post na svých internetových stránkách informuje, že všichni cestující i posádka z lodi po absolvování zdravotní prohlídky vystoupili. Úřady původně počítaly s tím, že udělat testy 1800členné posádce potrvá čtyři dny, ale nakonec to zdravotníci díky personálním posilám při odběru vzorků i práci v laboratořích stihli během jednoho dne.

Loď vyplula z Hongkongu minulou neděli a mířila na Tchaj-wan. Tamní úřady jí ale zakázaly přistát, protože se ukázalo, že během předchozí plavby mezi Hongkongem a Vietnamem na ní cestovali lidé nakažení koronavirem.

V Japonsku je od začátku tohoto týdne v karanténě výletní loď Diamond Princess, kterou se na luxusní dovolenou po východní Asii vydalo asi 3700 lidí z pěti desítek zemí světa. Agentura Kjódó dnes informovala, že do soboty se na ní koronavirem nakazilo 64 lidí, testy podstoupilo asi 300 cestujících a členů posádky. Dalších přibližně sto lidí má příznaky možné nákazy koronavirem, jako je horečka, uvedlo ministerstvo zdravotnictví.

Na nákazu koronavirem zemřelo doposud více než 800 lidí, až na dva případy jsou všechna úmrtí hlášena z pevninské Číny. Počet obětí překonal epidemii SARS, na niž v letech 2002 až 2003 zemřelo ve světě 774 lidí. Na celém světě se koronavirem nakazilo přes 37.000 osob.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

9°C

Dnes je sobota 29. února 2020

Očekáváme v 7:00 2°C

Celá předpověď