V H.Králové v OC Atrium se dnes nechali očkovat bez registrace první zájemci

foto Vakcínu proti covidu-19 bez předchozí registrace dostali 28. července 2021 v Obchodním centru Atrium v Hradci Králové první zájemci. Provoz očkovacího místa pro neobjednané zajišťuje Fakultní nemocnice Hradec Králové. O očkování byl zájem.

Hradec Králové - Vakcínu proti covidu-19 bez předchozí registrace dnes v Obchodním centru (OC) Atrium v Hradci Králové dostali první zájemci. Očkovací místo pro neobjednané tam začalo fungovat před 13:00, provoz zajišťuje Fakultní nemocnice (FN) Hradec Králové. O očkování byl zájem, do 16:00 dorazilo asi 70 lidí. ČTK to řekli zástupci hradecké FN. Dnes rozšířila nabídku očkování proti koronaviru o vakcinaci bez předchozí registrace také další zdravotnická zařízení v kraji.

"Momentálně je to bez fronty, čekají jednotlivci, průběžně se odbavují a přicházejí další. Někteří lidé se přicházejí jen podívat, jestli očkovací centrum v OC Atrium funguje a ptají se na možnost očkování v dalších dnech," řekl dnes okolo 16:00 mluvčí hradecké FN Jakub Sochor.

Asi půl hodiny před zahájením očkování v OC Atrium čekala na vakcínu zhruba dvacítka lidí, převažovali zájemci ve středním věku. Centrum proto zahájilo svůj provoz dříve. Další zájemci o vakcínu přicházeli postupně.

"O očkování jsem měla zájem, ale bylo pro mě složité vyplnit ty registrační formuláře, takže jsem moc ráda, že mám možnost přijít bez registrace a být očkovaná," uvedla jedna z čekajících zájemkyň o vakcínu. Očkovací centrum v OC Atrium je v provozu v pracovních dnech od 13:00 do 18:00.

Kapacita očkovacího místa v prvním patře OC Atrium je kolem stovky podaných vakcín denně, stejně jako provozní doba může být upravena podle zájmu o očkování. V centru se očkuje vakcínou společností Pfizer/BioNTech.

Místo v OC Atrium umožní očkování zájemcům starším 16 let. Mladší a samoplátci, například cizinci, musí dál využívat některé z očkovacích center s registrací. Centrum provozuje FN Hradec Králové, na provozu spolupracuje Krajský úřad Královéhradeckého kraje. Hradecká FN nadále zajišťuje provoz očkovacího centra přímo v areálu nemocnice, kam se lidé mohou objednávat prostřednictvím registrací. FN Hradec Králové podala od zahájení očkování proti covidu-19 od 2. ledna ve svém očkovacím centru v areálu nemocnice na 140.000 dávek vakcín.

V Královéhradeckém kraji se mohou lidé ode dneška očkovat proti koronaviru bez předchozího objednání celkem na deseti místech. První takové místo zprovoznila poliklinika EDUMED v Jaroměři na Náchodsku ve středu 21. července.

Ode dneška se očkuje bez registrace také v krajských zdravotnických zařízeních ve Dvoře Králové nad Labem, v Trutnově, Broumově a rychnovská nemocnice toto očkování zajišťuje v místním Společenském centru. Možnost očkování bez registrace ode dneška nabízejí také zdravotnická zařízení Levitovo centrum následné péče Hořice a soukromá Nemocnice Vrchlabí. Už dříve zahájily očkování bez objednání také krajské nemocnice v Náchodě a Jičíně, uvedli dnes zástupci kraje.

Celkový počet podaných vakcín v Královéhradeckém kraji činil k 28. červenci zhruba k 08:00 celkem 533.399, přičemž 241.984 lidí má podle údajů ministerstva zdravotnictví ukončené očkování. Dvě dávky tedy dostalo 44 procent obyvatel kraje.

Míst, kde se očkuje proti covidu-19 bez registrace, v České republice postupně přibývá. První začala fungovat v nákupním centru na pražském Chodově a na hlavním nádraží v Praze.

Podle ministerstva zdravotnictví patří Královéhradecký kraj mezi regiony ČR, kde se nákaza šíří nejméně. Za posledních sedm dní přibylo v hradeckém kraji pět nakažených v přepočtu na 100.000 obyvatel, před týdnem osm. Celorepublikový průměr je dnes na 12.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je středa 22. září 2021

Očekáváme v 13:00 16°C

Celá předpověď