V DPP je nakažen koronavirem řidič metra, 27 lidí je v karanténě

foto Ilustrační foto - Cestující v metru na snímku ze 17. března 2020. Od půlnoci je v pražské hromadné dopravě kvůli šíření koronaviru mít nutná zakrytá ústa a nos.

Praha - Pražský dopravní podnik (DPP) eviduje strojvedoucího metra nakaženého koronavirem. Strojvedoucí nebyl ve styku s cestujícími. Od soboty je spolu s dalšími svými kolegy v karanténě. Novinářům to po dnešním jednání krizového štábu řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Zaměstnanci DPP, kteří jsou v karanténě, budou postupně testováni na koronavir. Nakaženého zaměstnance nově eviduje také pražský magistrát.

"Máme prvního nakaženého koronavirem. Je to strojvedoucí, který byl od soboty v karanténě, takže už nebyl zaměstnán a nepřišel do styku s žádnými cestujícími," řekl Scheinherr.

Strojvedoucího v sobotu 14. března kontaktovala hygienická stanice a označila jej jako osobu, která přišla do kontaktu s přenašečem koronaviru COVID-19. "Strojvedoucímu nařídila karanténu a požádala jej o podstoupení testu na COVID-19. Dnes dopoledne byly hygienickou stanicí u strojvedoucího potvrzeny pozitivní výsledky testu," řekla ČTK mluvčí DPP Aneta Řehková.

Hygienici požádali podnik o dohledání lidí, se kterými přišel do kontaktu na dobu delší než 15 minut. "Dohledali jsme 27 zaměstnanců DPP a jejich seznam odeslali hygienické stanici, která u všech nařídila karanténu. Hygienici je postupně budou kontaktovat a provedou u nich odběry k testování," uvedla mluvčí. Všichni spadají do řad zaměstnanců metra.

Koronavirus byl dnes prokázán také u jednoho ze zaměstnanců odboru majetku magistrátu. Vedení města spolu s hygieniky proto uvalilo karanténu na asi padesátku zaměstnanců. Prostory odboru budou dezinfikovány.

Česko má k dnešním 18:00 celkem 434 případů nákazy novým koronavirem. Od pondělního večera přibylo 90 případů. Nejvíce nakažených je stále v Praze.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

23°C

Dnes je úterý 2. června 2020

Očekáváme v 23:00 15°C

Celá předpověď