V domově pro válečné veterány v Praze se objevil koronavirus

foto Odběr vzorků pro testování na nákazu koronavirem - ilustrační foto.

Praha - V Domově Vlčí mák, který spadá pod Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN) v Praze Střešovicích a poskytuje péči mimo jiné válečným veteránům, byly zhruba dvě desítky lidí nakaženy koronavirem. Nakažení klienti jsou v izolaci na klinice infekčních nemocí a zaměstnanci se léčí doma. Preventivně byly zakázány návštěvy v pavilonu B, kde jsou sociální lůžka Domova Vlčí mák. Chod domova je zajištěn, řekla ČTK mluvčí nemocnice Jitka Zinke. Na případ upozornil server Novinky.cz.

Podle Zinke byla nákaza odhalena při preventivním testování zaměstnanců oddělení sociálních lůžek Domova Vlčí mák u jedné ženy. Nemocnice proto ihned zavedla opatření, aby zabránila šíření nákazy, včetně testování všech zaměstnanců i klientů, kteří mohli přijít do kontaktu s infekcí. "Bylo otestováno již na 160 osob, pozitivní výsledek testování na přítomnost koronaviru byl zhruba u 11 procent testovaných," uvedla mluvčí Doplnila, že všichni s pozitivním výsledkem jsou bez příznaků onemocnění.

Domov Vlčí mák při ÚVN poskytuje sociální služby seniorům a osobám s demencí. Cílovou skupinou Domova Vlčí mák jsou váleční veteráni. Kapacita domova pro seniory je 46 lůžek, domov se zvláštním režimem má 30 lůžek.

V Praze bylo podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví dosud odhaleno 2344 případů nákazy, zhruba 1500 lidí se již vyléčilo. Hlavní město je mezi kraji ale nejvíce zasaženou oblastí v Česku. Na 100.000 obyvatel připadá ve městě 177 nakažených.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

-4°C

Dnes je pátek 15. ledna 2021

Očekáváme v 1:00 -3°C

Celá předpověď