V Číně začíná příští týden největší obchodní veletrh na světě, Češi budou u toho

foto Příprava českého stánku na veletrhu China International Import Expo v Šanghaji.

Proimportní veletrh China International Import Expo v Šanghaji, který začíná 5. listopadu, je jednou z nejvýznamnějších ekonomických událostí letošního roku v Číně. Jeho konání bylo ohlášeno čínským prezidentem Si Ťin-pchingem loni v květnu 2017. Jde o jedinečnou příležitost pro prezentaci zahraničních společností a jejich produktů na trhu druhé největší ekonomiky světa.

Vedle klasických firemních stánků v halách rozčleněných podle oborového klíče přináší veletrh také možnost prezentace v národních expozicích. Ty nemusejí sloužit jen k obecnému představení zemí, ale právě jako ta česká rovněž k vystavení ikonických výrobků a značek, které odrážejí průmyslovou tradici a mají potenciál uplatnit se na čínském trhu. Společné prostory navštěvují potenciální obchodní partneři a obecně zájemci o spolupráci se zahraničními dodavateli. Čínští organizátoři deklarovali, že veletrh navštíví až 150 tisíc nákupčích firem ze všech průmyslových odvětví, což pro zúčastněné české exportéry představuje přidanou hodnotu a zvýšení šancí na úspěšný vývoz na čínský trh.

Česká republika na akci nezapadne ani navzdory silné mezinárodní účasti. Českou delegaci v Číně povedou prezident Miloš Zeman a ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková. V doprovodu nebudou chybět ani ministr zemědělství Miroslav Toman, ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček, ministr dopravy Dan Ťok nebo generální ředitelé agentur CzechTourism a CzechTrade.

Právě poslední jmenovaná agentura CzechTrade by se v rámci cesty měla dočkat otevření zahraniční kanceláře v Kantonu (Guanghzhou), která bude již čtvrtým zastoupením na čínském trhu. Díky účasti náměstka ministryně průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka se česká delegace zapojí i do paralelní tradiční letecké airshow v Ču-chaj, na které se prezentují zástupci českého leteckého průmyslu.

Veletrh China International Import Expo potrvá do 10. listopadu, v rubrice Speciál/Česko-čínské vztahy představíme postupně všechno „národní stříbro”, které Česká republika na této významné akci předvede čínskému publiku.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

31°C

Dnes je neděle 9. srpna 2020

Očekáváme v 13:00 31°C

Celá předpověď