V červenci a srpnu zemřelo při nehodách 104 lidí, o šest víc než loni

foto Ilustrační foto - Hlavní tah z Brna na Vídeň 14. července 2021 ráno v obou směrech zablokovala hromadná dopravní nehoda v Pasohlávkách. Silnice bude neprůjezdná zřejmě přes dopoledne.

Praha - Za dva prázdninové měsíce zemřelo letos na českých silnicích 104 lidí. Je to třetí nejnižší počet obětí dopravních nehod od vzniku samostatné České republiky. Loni zemřelo v červenci a srpnu dohromady 98 lidí, v roce 2017 si havárie vyžádal 101 životů. Vyplývá to z předběžných statistik dopravní policie.

Od začátku roku vyhaslo při nehodách 303 životů. Zatím nejtragičtějším měsícem byl srpen s 56 mrtvými. Naopak nejméně mrtvých, shodně 25, přibylo do statistik v lednu a dubnu.

Většinu obětí srpnových nehod tvořili řidiči osobních aut a jejich spolujezdci, kterých zemřelo 28. O život přišlo také deset chodců, osm motocyklistů a šest cyklistů. V nákladních autech zemřeli tři lidé a jednou obětí byl cestující v autobuse.

Nejtragičtějšími dny letošních prázdnin byly podle průběžných policejních statistik pátek 16. července, sobota 21. srpna a pondělí 23. srpna. V každém z těchto dní zemřeli při nehodách čtyři lidé.

Za celý loňský rok si nehody na českých silnicích vyžádaly 460 obětí, což byl nejnižší počet od roku 1961, kdy policisté začali sestavovat ucelené statistiky nehod. Důvodem byla opatření související s epidemií koronaviru, která loni hlavně na jaře a pak také na podzim výrazně utlumila provoz.

Nejčastější příčiny tragických nehod jsou podle policie dlouhodobě stejné. Patří mezi ně hlavně nepřizpůsobení rychlosti, nevěnování se řízení a nedání přednosti v jízdě.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je neděle 24. října 2021

Očekáváme v 3:00 2°C

Celá předpověď