V centru Prahy dnes kolabovala doprava, začaly velké opravy

foto V centru Prahy kolabuje doprava, v kolonách stojí auta i tramvaje. Na řadě míst jsou totiž dopravní omezení, frézuje se například povrch vozovky na Jiráskově mostě a začala také plánovaná oprava komunikace Wilsonova a mimoúrovňové křižovatky Bulhar. Problémy v pražské dopravě se dají očekávat celé prázdniny. Na snímku pořízeném 9. července 2018 jsou stojící tramvaje v Dlážděné ulici.

Praha - V centru Prahy dnes kolabovala doprava, v kolonách stály auta i tramvaje. Na řadě míst totiž platí dopravní omezení, frézuje se například povrch vozovky na Jiráskově mostě, začala také plánovaná oprava Wilsonovy ulice a mimoúrovňové křižovatky Bulhar. Problémy v dopravě se dají očekávat celé prázdniny, oprava na Jiráskově mostě i Wilsonovy ulice a křižovatky Bulhar je naplánována do konce srpna. Příští týden navíc začne mimo jiné oprava silnice K Barrandovu, která navazuje na Barrandovský most.

Mluvčí TSK Barbora Lišková přičítá dnešní komplikace v dopravě jednak zahájení rekonstrukcí na významných tazích, ale také dopravním nehodám. "Dopravních nehod byla celá řada. Řidiči se je snažili objíždět, vjížděli na koleje a tím pádem blokovali tramvaje. Podobná situace byla u Jiráskova mostu, kde řidiči, jak vjížděli na poslední chvíli do křižovatek, tak komplikovali dopravu pro tramvaje," řekla Lišková.

Zásadních oprav se dočká desítka hlavních tahů, které není možné opravovat během roku a jejich technický stav je na hraně své životnosti. TSK situaci na objízdných trasách v okolí dopravních omezení sleduje. "Pokud se vyskytnou zásadní komplikace, které by po prvních dnech neustaly, neprodleně přistoupíme k dalším opatřením, která problematickým úsekům uleví," upozornila Lišková.

TSK přistupuje k větším opravám záměrně v červenci a srpnu, kdy je intenzita dopravy v metropoli nižší. Příští týden přibudou další opravy, z nichž pro dopravu významná bude rekonstrukce silnice K Barrandovu, která je spojnicí mezi Barrandovským mostem a Pražským okruhem. Barrandovský most je přitom nejzatíženější komunikací v Praze, denně po něm projede 142.000 aut. Rekonstrukce barrandovské spojky má trvat čtvrt roku, rozdělena bude na etapy, uzavřen bude vždy jeden jízdní pruh. Poslední červencový a první srpnový víkend se bude opravovat také rampa Barrandovského mostu. Příští týden se začne opravovat i Koněvova od křížení s ulicí Jana Želivského. Na Žižkově přitom od jara trvá oprava Husitské, na kterou naváže oprava spodní části Koněvovy.

Podle mluvčího pražské policie Tomáše Hulana byla dnes od rána hustota individuální dopravy poměrně vysoká. Určitou míru odpovědnosti za provoz v Praze nesou podle něj sami řidiči. "Je otázkou, jak moc potřebují do centra. Existují záchytná parkoviště v blízkosti MHD," připomněl. Dopravních nehod byl dnes zhruba stejný počet jako obvykle, problémem ale byla místa, kde se bouralo. "Nešlo o zásadní nehody, byly to 'plechy', ale staly se právě v centru metropole," uvedl.

Dopravní podnik od rána registroval zpoždění tramvajových linek 3, 5, 6, 9, 14, 16 a 24 a autobusů 176 a 207. Pražská integrovaná doprava (PID) před 18:00 na twitteru uvedla, že se situace stále příliš nelepší. Nejvíce postižené byly nadále stejné linky jako ráno, přibyly k nim ještě spoje 8 a 26. Až po 21:00 se situace zlepšila. "Centrum města i oblast Žižkova jsou již průjezdné. Na linkách 3, 5, 6, 8, 9, 14, 15, 16 a 26 ještě stále dochází k nepravidelnostem, spoje se ale budou postupně stabilizovat do jízdních řádů. Ostatní linky jezdí pravidelně," informoval PID-

Podle mluvčí DPP Anety Řehkové dopravu tramvají komplikoval silný provoz automobilů, které přesahují do kolejí. To se týká například křižovatky Žitné a Spálené ulice, křižovatky s Myslíkovou, kde auta musí jet kousek po kolejích, ale také křižovatky Lazarské se Spálenou. Tramvaje nabíraly zpoždění v desítkách minut. Největší problémy byly mezi zastávkami Karlovo náměstí a Bílá labuť.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

14°C

Dnes je neděle 23. září 2018

Očekáváme v 13:00 14°C

Celá předpověď