V centru Brna bude od září zavedeno rezidentní parkování

foto Na snímku z 16. května 2018 je řeka Svratka protékající centrem Brna.

Brno - V historickém jádru Brna bude 1. září zavedena první etapa rezidentního parkování. Rezidenti za první auto zaplatí 600 korun za rok, za druhé auto 15.000 korun za rok. Podnikatelé, kteří mají v oblasti provozovnu, bude stát první auto 6000 korun ročně, budou moct koupit i přenosné abonentní oprávnění. Pro návštěvníky bude první půlhodina zdarma, za každou další hodinu zaplatí 40 korun. Každý rezident bude mít právo na 100 bezplatných parkovacích hodin ročně pro své návštěvy. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Richard Mrázek (ANO).

Historické centrum je ohraničené ulicemi Husova, Nádražní, Benešova, Koliště, Moravské náměstí a Žerotínovo náměstí. Mimo tento prostor jde ještě o ulici Dornych a Komenského náměstí.

Vjezd bude povolený pouze držitelům povolenek z magistrátu. Ostatní budou auta nechávat v parkovacích domech, na okraji historického centra nebo na vytyčených místech v ulicích Rooseveltova, Benešova, Koliště, Za Divadlem a Nádražní.

Od 1. listopadu se rezidentní parkování rozšíří na další místa mezi ulice Milady Horákové, náměstí 28. října, Traubova, Drobného, Pionýrská, Kotlářská a Údolní, mezi nimi jsou ještě ulice Lidická, Kounicova a Veveří. V prostoru opět budou vytyčené ulice, jako například třída Kpt. Jaroše nebo Obilní trh, kde budou moct návštěvníci parkovat půl hodiny zdarma a poté dají 20 korun za hodinu. Mrázek uvedl, že do konce roku by mělo být rezidentní parkování zavedené v celém středu Brna.

Radní Brna dnes stanovili rozmezí minimální a maximální ceny pro rezidentní parkování. Konečnou cenu stanoví městské části. Radní dnes schválili ceny stanovené městskou části Brno-střed pro historické jádro.

Pro první auto rezidentů je stanoveno rozmezí od 300 do 900 korun ročně, pro druhé auto od 3000 do 30.000 ročně. Pro abonenty je za první auto od 3000 do 12.000, za druhé a každé další auto je rozmezí od 9000 do 40.000 korun.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2018 ČTK

Reklama

11°C

Dnes je pondělí 22. října 2018

Očekáváme v 1:00 6°C

Celá předpověď