V čele produktivity NHL se drží Draisaitl před McDavidem

foto Ilustrační foto - Hokejisté Edmontonu Oilers (zleva) Leon Draisaitl a Kailer Yamamoto.

New York - Německý hokejový útočník Leon Draisaitl z Edmontonu zůstává v čele produktivity NHL před svým spoluhráčem Connorem McDavidem. Draisaitl má na kontě 53 bodů za 26 branek a 27 asistencí z 34 zápasů. Stejný počet bodů nasbíral McDavid, který zaznamenal 19 gólů a 34 přihrávek. Oilers naposledy nastoupili 6. ledna a do hry se po odkladu zápasů vrátí až v sobotu doma proti Ottawě. Třetí je Alexandr Ovečkin z Washingtonu s 52 body (24+28) z 37 duelů.

Nejproduktivnějším českým hráčem je na 44. místě Tomáš Hertl ze San Jose s 31 body z 35 utkání a s 20 góly je sedmý v tabulce střelců. Sedmačtyřicátý Ondřej Palát si ve 38 zápasech připsal 15 branek a stejný počet přihrávek.

V této sezoně NHL nastoupilo 37 českých hokejistů, což je o tři více než v uplynulých dvou ročnících.

18. Kyrou (St. Louis) 32 36 (14+22)
19. J.T. Miller (Vancouver) 35 36 (11+25)

Brankáři:

Karel Vejmelka (Arizona) odchytal v 20 zápasech 1059:17 minut, inkasoval 56 branek, má průměr 3,17 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 91,0 procenta a jednou udržel čisté konto.

Vítek Vaněček (Washington) odchytal v 17 zápasech 940:33 minut, inkasoval 41 branek, má průměr 2,62 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 90,7 procenta.

Daniel Vladař (Calgary) odchytal v devíti zápasech 549:08 minut, inkasoval 25 branek, má průměr 2,73 obdrženého gólu na zápas, úspěšnost zákroků 91,0 procenta a dvakrát udržel čisté konto.

Lukáš Dostál (Anaheim) odchytal v jednom zápase 65 minut, inkasoval tři branky, má průměr 3,77 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 91,7 procenta.

Pavel Francouz (Colorado) odchytal v třech zápase 164:43 minut, inkasoval osm branek, má průměr 2,91 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 89,9 procenta.

David Rittich (Nashville) odchytal v šesti zápasech 336:04 minut, inkasoval 17 branek, má průměr 3,04 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 88,4 procenta.

Petr Mrázek (Carolina) odchytal ve čtyřech zápasech 217:25 minut, inkasoval 13 branek, má průměr 3,59 obdrženého gólu na zápas a úspěšnost zákroků 88,2 procenta.