V Bydžově zahájili recesisté plážovou sezonu

foto Již podvacáté byla 11. ledna 2020 v Novém Bydžově otevřena pláž Járy Cimrmana a zahájena plážová sezona na Novobydžovsku. Recesistická akce se uskutečnila u řeky Cidliny.

Nový Bydžov (Hradecko) - Na břehu řeky Cidliny mezi Novým Bydžovem a Humburky se dnes uskutečnil 20. ročník recesistické akce otevření pláže Járy Cimrmana a zahájení plážové sezony na Novobydžovsku. Do vody se odvážili čtyři muži a jedna žena ve stylovém oblečení, další zhruba stovka lidí přihlížela. Proti minulým ročníkům byla účast nižší, řekl ČTK pořadatel akce Mirek Tupec.

Fotogalerie

"Bylo zataženo a foukal vítr. Navíc kvůli informačnímu šumu některá média zveřejnila informaci, že se akce koná v Bydžově na koupališti. Nevím, kde to vzala," uvedl Tupec. Vloni přišlo na náplavku v Chlumci nad Cidlinou kolem dvou stovek lidí.

Voda podle něj měla čtyři až pět stupňů. "Byly to žiletky," hodnotí koupání pořadatel.

Letošní 20. ročník organizátoři označují jako tuplovaný. Stejná akce se totiž bude konat 18. ledna od 13:30 v Týništi nad Orlicí na Rychnovsku.

Zahájení plážové sezony se koná každoročně na různých místech v okolí Nového Bydžova. V minulosti se uskutečnilo například ve Skřivanech, Měníku, Mlékosrbech nebo v Humburkách. Při některých ročnících si otužilci museli před vstupem do vody rozsekávat led.

Reklama
Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2020 ČTK

Reklama

15°C

Dnes je úterý 4. srpna 2020

Očekáváme v 9:00 14°C

Celá předpověď