V Bušíně na Šumpersku hořel rodinný dům, při požáru se zranila jedna osoba

foto Hasiči zasahovali 12. září 2021 u požáru domu v Bušíně na Šumpersku. Plameny pohltily garáž s osobním autem a první patro domu. 

Bušín (Šumpersko) - V Bušíně na Šumpersku dnes hořel rodinný dům, při požáru se zranil jeden člověk. Plameny pohltily garáž s osobním autem a první patro domu. Na místo se sjelo pět jednotek hasičů, škoda byla předběžně odhadnutá na více než 1,5 milionu korun, informovala ČTK mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Fotogalerie

Dům začal hořet před 15:00. "Po příjezdu a průzkumu bylo zjištěno, že hoří garáž s osobním automobilem a plameny se rozšířily do prvního patra budovy a zasáhly tak i velkou část obytného prostoru. Na místě zásahu byla jedna zraněná osoba, hasiči jí poskytli první pomoc a předali ji do péče záchranářům," uvedla mluvčí hasičů.

Z objektu hasiči vynesli tři propanbutanové patnáctikilogramové lahve, které ochladili. "Požár jsme dostali pod kontrolu během necelé půlhodiny. K hašení jsme využili také výškovou techniku," popsala mluvčí s tím, že hasiči také vyhledávali skrytá ohniska za pomoci termokamery. Zásah se odehrál v dýchací technice, povolán byl proto na místo také protiplynový automobil se zásobou náhradních dýchacích přístrojů.

Příčinu požáru na místě zjišťuje vyšetřovatel hasičů i policie.

Reklama

Právě zveřejněno

Všechny zprávy

Reklama

ISSN: 1213-5003 © Copyright 2021 ČTK

Reklama

16°C

Dnes je středa 22. září 2021

Očekáváme v 19:00 13°C

Celá předpověď